Nemocnice Třebíč

Třebíč – Nemocnice Třebíč zakoupila z darů od partnerů ultrazvuku pro neurologické oddělení. Nový ultrazvukový přístroj značky Philips Affinity 50 využívá třebíčská nemocnice od první poloviny prosince. Ultrazvukový přístroj je dnes pro neurologii základní vyšetřovací modalita, zajišťuje diagnostiku tepen v mozku, a to jak v akutních, tak i v chronických fázích. Doposud neurologie využívala velmi vytížený přístroj na kardiologické ambulanci, což neumožňovalo zajištění akutních vyšetření ani dostatečně pokrýt kapacitu požadovaných vyšetření.

Nemocnice Třebíč

Třebíč – Poslední letošní přednáška z oblíbeného cyklu „Nebojte se zeptat lékaře,“ která probíhá v rámci mezinárodního Projektu Zdravé město Třebíč, proběhla ve čtvrtek 28. listopadu od 16:30 do 18:00 hodin v příjemném prostředí hudebního sálu oddělení městské knihovny. Na téma „Tajemství krve“ si přichystaly zajímavou přednášku MUDr. Alena Havlíčková a MUDr. Martina Tomášová z hematologické ambulance Nemocnice Třebíč.