Nemocnice Třebíč

Třebíč Nemocnice Třebíč od 25. 5. 2020 povoluje návštěvy pacientů hospitalizovaných minimálně 5 dnů - ve středu od 1500 do 1700 hodin a v neděli od 1400 do 1600 hodin. U oddělení ARO, JIP, LDN budou návštěvy povoleny individuálně dle domluvy s ošetřujícím lékařem. Čas návštěvy je maximálně 30 minut. Návštěva bude povinna vyplnit Čestné prohlášení, ve kterém potvrdí, že nemá příznaky onemocnění COVID-19. Hospitalizovaný pacient nesmí mít v jeden den více než jednu návštěvu. Pacienta může navštívit maximálně jedna dospělá osoba a případně jeden doprovod této osoby. Návštěvy u osoby v terminálním stavu budou umožněny kdykoliv, vždy však po domluvě s ošetřujícím lékařem.

Cílem povolení návštěv je zvýšení psychického a sociálního komfortu pacientů, avšak v  případě, že navštěvující osoba bude mít zvýšenou tělesnou teplotu nad 37° C, či jiný známý příznak onemocnění COVID-19, návštěva pacienta nebude umožněna a to z důvodu ochrany zdraví pacienta i personálu nemocnice.

Čestné prohlášení a více informací naleznete na webových stránkách Nemocnice Třebíč v aktualitách.

e-mai: jmacova02@nem-tr.cz

Nemocnice Třebíč

Třebíč - Od pondělí 27. 4. 2020 bude v důsledku započetí výstavby a rekonstrukce operačních sálů v Nemocnici Třebíč změněn průjezd vozidel areálem.

Vjezd do nemocnice bude bývalou přední vrátnicí z ulice Bráfova kaštanovou alejí kolem červeného triážního stanu. Výjezd, po zaplacení parkovného, bude za budovou N zadní vrátnicí na ulici Sportovní. Uvedená změna bude po celou dobu výstavby 2020 – 2022. Vjezd a výjezd od urgentního příjmu zůstává nezměněn.

Rovněž je nutné dbát zvýšené opatrnosti při průjezdu nemocnicí a dodržovat maximální povolenou rychlost a být ohleduplný k chodcům pohybujícím se po areálu. Parkování v nemocnici bude z důvodů výstavby kapacitně značně omezené.

e-mail: jmacova02@nem-tr.cz

Nemocnice Třebíč

Třebíč - V návaznosti na mimořádná opatření vlády dochází od 22. 4. 2020 v Nemocnici Třebíč k rozšíření ambulantních provozů a plánované operativy – v případě nezhoršení epidemiologické situace v ČR.

K rozšíření provozu ambulancí dochází za daných podmínek. Určení počtu pacientů na ordinační dobu je v kompetenci lékaře. Doprovod je pokud možno maximálně jedna osoba. Nutné dodržení rozestupů v čekárnách. Respektování objednacích časů. Použití ochranných prostředků – roušky.

V plánu je postupné rozšiřování operativy od akutních výkonů až k dlouhodobě plánovaným operacím. Plánovaný termín operace a předcházející termín předoperačního vyšetření sdělí telefonicky zaměstnanci příslušného operačního oboru.

Pacienti v karanténě či s COVID+  mohou vstupovat do nemocnice pouze po předchozí telefonické komunikaci.

e-mail: jmacova02@nem-tr.cz
Nemocnice Třebíč

Třebíč – Nemocnice Třebíč zakoupila z darů od partnerů ultrazvuku pro neurologické oddělení. Nový ultrazvukový přístroj značky Philips Affinity 50 využívá třebíčská nemocnice od první poloviny prosince. Ultrazvukový přístroj je dnes pro neurologii základní vyšetřovací modalita, zajišťuje diagnostiku tepen v mozku, a to jak v akutních, tak i v chronických fázích. Doposud neurologie využívala velmi vytížený přístroj na kardiologické ambulanci, což neumožňovalo zajištění akutních vyšetření ani dostatečně pokrýt kapacitu požadovaných vyšetření.

Nemocnice Třebíč

Třebíč – Poslední letošní přednáška z oblíbeného cyklu „Nebojte se zeptat lékaře,“ která probíhá v rámci mezinárodního Projektu Zdravé město Třebíč, proběhla ve čtvrtek 28. listopadu od 16:30 do 18:00 hodin v příjemném prostředí hudebního sálu oddělení městské knihovny. Na téma „Tajemství krve“ si přichystaly zajímavou přednášku MUDr. Alena Havlíčková a MUDr. Martina Tomášová z hematologické ambulance Nemocnice Třebíč.