Operatéři mají novou pilu

Třebíč - Nemocnice Třebíč díky dotačnímu projektu Zdravotnické prostředky pro ortopedickou operativu rozšířila svoje instrumentárium o nový nástroj - oscilační pilu. Tento projekt byl uskutečněn s podporou města Jaroměřice nad Rokytnou. Jedná se o oscilační pilu zakoupenou od společnosti Johnson & Johnson, s.r.o. v celkové hodnotě 121 445,28 Kč. Tato bateriová pila představuje vyšší komfort pro operatéra a to zejména ve snadnější manipulaci s pilou oproti starším vzduchovým nástrojům, které musely být napojeny tlakovou hadicí na stlačený vzduch. „Stávající oscilační pila je denně plně vytížena, využívá se pro většinu ortopedických operačních výkonů. Pořízení tohoto nového zdravotnického prostředku umožní navýšení operativy, a to díky zkrácení prodlevy způsobené sterilizací nástroje. Navíc v případě poruchy jedné z oscilačních pil nemusí být ukončen operační program,“ vysvětluje vedoucí oddělení zdravotnické techniky Marek Handl.