V Babyboxu v třebíčské nemocnici byl nalezen chlapeček. Dostal jméno Pavel

Třebíč, 23. 2. 2024 – V pátek o půl osmé večer oznámilo signalizační zařízení vložení miminka do Babyboxu. V Babyboxu byl nalezen podchlazený chlapeček s váhou 3790 gramů. Stabilizaci jeho zdravotního stavu zajistil tým dětského a novorozeneckého oddělení Nemocnice Třebíč.

Podle posledních zpráv se má čile k světu.

Chlapeček dostal jméno Pavel.

„Pavel vstoupil dvířky babyboxu do nového života v pátek 23. 2. 2024 v 19:28 a sestřička Simona mě ujistila, že je na první pohled v pořádku, pupečník má zavázaný tkaničkou možná od bot. Pavel byl oblečený v modrém triku s bílými hvězdičkami a bílých dupačkách, které pravděpodobně zdědil po starším sourozenci," uvedl Ludvík Hess ve své tiskové zprávě.

Mgr. Jitka Mácová - tisková mluvčí, Nemocnice Třebíč, e-mail: jmacova02@nem-tr.cz, 2/2024