Armáda přijela pomáhat do Nemocnice Třebíč

Třebíč, 18. 11. 2020 – Do Nemocnice Třebíč přijelo v dopoledních hodinách 16 vojáků z 22. základny vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou. Vojáci budou vypomáhat na covidových stanicích na pozicích sanitářů. K dispozici budou 14 dní.

Náplní jejich práce bude asistence při základní ošetřovatelské péči. „Převážná většina našich pacientů je ležící, tudíž je nutné dbát na pravidelné polohování a tím předcházení proleženinám,“ vysvětluje náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Alena Hošková.

V současné době je v Nemocnici Třebíč 71 hospitalizovaných pacientů COVID-19 pozitivních, z toho je 8 připojeno na umělé plicní ventilaci. 42 zdravotníků je COVID-19 pozitivních v pracovní neschopnosti a 11 zaměstnanců v karanténě s pracovní neschopností.

„Manipulace s pacienty je fyzicky velmi náročná, proto velmi oceňujeme tuto pomoc, kdy ulevíme už tak unavenému personálu,“ dodává náměstkyně Hošková.

Ve středu 18. listopadu vojáci absolvují nutná školení bezpečnosti práce a požární ochrany, následně budou vybaveni ošacením. Vojákům bude zajištěno stravování a ubytování. Od čtvrtka 19. listopadu nastupují od šesti hodin ráno na první směnu. Pracovní den a jednotlivé činnosti vojáků budou určovat vrchní sestry podle aktuálních potřeb na odděleních.