Miminko v BabyBoxu

Třebíč, 14. 9. 2022 – Hodinu před polednem zazněl v třebíčské nemocnici zvukový signál vedoucí z BabyBoxu. Do BabyBoxu bylo vloženo zdravé miminko. Jedná se o holčičku, která dostala jméno Alžběta.

„Alžbětka je po provedení lékařské prohlídky zcela v pořádku. Váží 3310 g a měří 49 cm. Zabalená byla v bílo-růžové dece, ošetřená, vykoupaná, čistě oblečená. Podle lékařů dětského a novorozeneckého oddělení se narodila dnes,“ popisuje stav novorozené holčičky ředitelka třebíčské nemocnice Eva Tomášová.

Jedná se v historii o druhé miminko, které bylo umístěné do BabyBoxu Nemocnice Třebíč. První byla v červnu roku 2019 také holčička a jmenovala se Michaela.

Mgr. Jitka Mácová - tisková mluvčí, Nemocnice Třebíč, e-mail: jmacova02@nem-tr.cz