Aktuality

Ve čtvrtek 21. září 2023 proběhl druhý ročník "Setkání bývalých zaměstnanců důchodců". Stejně jako v loňském roce se zaplnila největší zasedací místnost nemocnice v budově O2 - dorazilo přes 70 důchodců.

Ředitelka nemocnice Ing. Eva Tomášová přítomné krátce seznámila s chodem, plánovanou výstavbou a hospodařením nemocnice a společně s náměstky a manažerkou kvality provedla urgentním příjmem přes radiodiagnostické oddělení, stravovací provoz až po pavilon Matka a dítě.

„Jedná se o společenskou událost, na kterou se opravdu těšíme. Milé posezení a popovídání s bývalými kolegy. Také se podívat, jak se to tady změnilo. Děkujeme za pozvání," komentují důchodci dnešní akci.

Urgentní příjem Nemocnice Třebíč slaví v září 1 rok od rozšíření pro pacienty všech oborů. Co je to crash room, expektační lůžka nebo triáž pacientů popisuje vrchní sestra Bc. Zdeňka Musilová.

21.9.2023

Třebíč, 9. 9. 2023 - Sobotní den otevřených dveří a prevence Nemocnice Třebíč překvapil vysokou účastí návštěvníků. Fronty se tvořily u všech nabízených vyšetření. Jako bonus nemocnice umožnila jedinečný přístup na střechy budov s výhledem na celý areál nemocnice i celého města Třebíč.

Co návštěvníky opravdu hodně zajímalo, byl stav cholesterolu v jejich krvi. Velmi vyhledávané stanoviště bylo na neurologickém oddělení ultrazvukové vyšetření magistrálních tepen mozku a na očním oddělení kontrola nitroočního tlaku. Nejinak tomu bylo na stanovišti s kontrolou krevního tlaku, okysličení krve a měření hodnoty cukru v krvi. Na zjištění krevní skupiny stála fronta zájemců průběžně celý den.

I o děti bylo znamenitě postaráno, a to díky mnoha interaktivním aktivitám, které zajistily dámy ze Školního klubu Nemocnice Třebíč, jehož zřizovatel je Kraj Vysočina. Předmětem činnosti je zajistit výchovu a vzdělávání dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami dočasně umístěných ve zdravotnickém zařízení.

Vysoká účast návštěvníků byla pro všechny velmi milým překvapením. „Jsme za to rádi. Prevence je důležitá. A není to jen fráze. Například při květnovém dni melanomu byl opravdu jeden záchyt melanomu, který se odhalil jen díky návštěvě naší kožní ambulance,“ komentuje sobotní den otevřených dveří a prevence ředitelka nemocnice Eva Tomášová.

 

Zajímá Vás, kolik lidí využilo nabídku prevence třebíčské nemocnice?

  • Vyšetření nitroočního tlaku navštívilo 180 osob.
  • Ultrazvukové vyšetření magistrálních tepen mozku navštívilo 106 osob.
  • Na vyšetření zjištění protilátek HIV dorazilo 29 osob.
  • Neustálé fronty byly u stolečků s měřením tlaku, saturace, glykemie a orientačního stanovení krevní skupiny. Odpovídá tomu i číslo vyšetřených osob 236.
  • Kontrola cholesterolu v krvi se postarala o další čekárnu přeplněnou zájemci o toto vyšetření.
  • Nutriční poradna zaujala přístrojem na měření tuku v těle. 

Děkujeme všem, kteří se našeho preventivního dne účastnili včetně bohatého doprovodného programu!

Nemocnice Třebíč srdečně zve své bývalé zaměstnance (důchodce) na společné setkání.

Kdy:          ve čtvrtek 21. září 2023

V kolik:     v 10 hodin

Kde:         v zasedací místnosti O2

Vítězkou celorepublikové soutěže Anděl mezi zdravotníky se stala sestřička z třebíčské nemocnice ze společné interní a neurologické JIP paní Jana Hladíková! Finálový večer se konal v sobotu 26. srpna v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě.

Soutěž Anděl mezi zdravotníky je určena pro lékaře, zdravotní sestry, záchranáře, ale i pro lékárníky. O umístění těch nejlepších „andělů“ rozhoduje nejen vzdělání, ale také sympatie, profesionalita, a hlavně láska k tak náročnému povolání – popisují charakter soutěže sami organizátoři.

Podporu za celou Nemocnici Třebíč jela do Náchodu, jako jeden z osmdesáti členné poroty, vyjádřit samotná ředitelka nemocnice Eva Tomášová. „Gratuluji paní Hladíkové k vítězství. Letošního kandidáta do soutěže vybíralo vedení nemocnice a velmi mě těší, že se nám volba vydařila. Porota, stejně jako my, u paní Hladíkové ocenila její profesionalitu, lidský přístup k pacientům, ke kolegům, rodině i celému jejímu životu,“ komentuje vítězství třebíčské sestřičky ředitelka nemocnice Eva Tomášová.

1. Jana Hladíková z Nemocnice Třebíč

2. Petr Pazour z Nemocnice Nové Město na Moravě

3. Romana Veltruská z Nemocnice Slaný
 
Záznam z finálového večera: zde.
 

Milí medici, blíží se Vám ukončení studia lékařské fakulty a chcete poznat, jak to chodí v naší nemocnici? Láká Vás učit se od nejlepších? Pracovat se špičkovým přístrojovým vybavením? Rozšiřujeme pracovní týmy, využijte jedinečnou příležitost!

Nabízíme unikátní možnost nahlédnout do třebíčské nemocnice přímo pod ruce našim lékařům a udělat si větší jasno kam po medicíně.

                           

Program:          

• komentované prohlídky jednotlivých oddělení
neformální networking s lékaři
malý dárek na závěr

REGISTRACE přes  přihlašovací formulář.


Začátek v 10:00 hodin v zasedací místnosti budovy O2 - prezentace primářů/lékařů jednotlivých oddělení.

Pro zájemce prohlídka nových operačních sálů, poté návštěva vybraných oddělení.

Oběd v občerstvení NIKA v budově M2.

Ukončení - individuálně dle potřeby medika.

Kontaktní osoba: Mgr. Jitka Mácová, jmacova02@nem-tr.cz, tel. 739246678

Budete mít cestu do nemocnice? Pak se nezapomeňte zastavit v hale budovy M2, kde na vás čeká zbrusu nová výstava od fotografa Martina Kotrby. Fotografie byly pořízeny teprve před měsícem na jeho cestě po Kanadě!

Martin Kotrba Photography


 Přemýšlíte o změně? PATŘÍTE K NÁM! ????     
                                                                  ✅ PERSPEKTIVNÍ A STABILNÍ ZAMĚSTNÁNÍ
                                                                  ✅ PROPRACOVANÝ SYSTÉM BENEFITŮ
                                                                  ✅ VYSOKÉ NÁBOROVÉ A STIPENDIJNÍ PŘÍSPĚVKY
                                                                  Více ???? https://www.nem-tr.cz/kariera/

V soutěži ANDĚL MEZI ZDRAVOTNÍKY máme i letos svoje želízko v ohni, a to úžasnou sestřičku Janičku Hladíkovou ze společné interní a neurologické JIP.
V sobotu 26. srpna od 20:00 hodin finálové kolo v Náchodě. Budeme jí všichni držet pěsti!

Živé vysílání finále: Kdo se stane Andělem mezi zdravotníky? - CNN Prima NEWS (iprima.cz)

Živě vysílání finále: Kdo se stane Andělem mezi zdravotníky? | ČeskéNoviny.cz (ceskenoviny.cz)


Více o soutěži → FB Anděl mezi zdravotníky, web: Anděl mezi zdravotníky, rozhovor: s Janou Hladíkovou

Hlasování o sestru sympatie probíhá do půlnoci 24. 8. 2023! Stačí dát pod medailonek soutěžícího palec nebo srdíčko ↓

JANA HLADÍKOVÁ č. 1

 https://www.facebook.com/Florencecasopis

V pátek 18. srpna 2023 proběhl v naší nemocnici korejský dobrovolnický program. Dobrovolníci si pro veřejnost připravili představení korejské kultury a jejích hlavních znaků a tradic. V odpoledních hodinách se zapojili do úklidu nemocničního parku.