Aktuality

Nemocnice Třebíč představuje nového primáře ORL oddělení MUDr. Jana Rottenberga, Ph.D. v krátkém medailonku.

Použití peroperačního neuromonitoringu funkce lícního nervu při komplikované poloze nádoru příušní žlázy v hlubokém listu - kontrola pacienta.

Jaké jsou Vaše dosavadní profesní zkušenosti v oboru?

Promoval jsem na Masarykově univerzitě v roce 1994 a po absolutoriu roční vojenské služby jsem de facto celý svůj profesní život pracoval na ORL klinice FN u sv. Anny. Odtud jsem si odskočil na pár let do zahraničí, a tak jsem strávil 3 roky v Mater Dei Hospital na Maltě a dále 3 roky v Dorchesteru v jižní Anglii, kde jsem zastával funkci konzultanta. Celkem se věnuji otorhinolaryngologii 28 let.

Existují odborná témata, která jsou v ORL Vaší srdeční záležitostí?

ORL specialisté, kteří vyšli z brněnské kliniky, jsou vesměs dosti univerzální, i když i to se poslední dobou dost mění. Já osobně jsem se věnoval hlavně funkční endoskopické chirurgii nosu a PND a chirurgii hlavy a krku se zaměřením na onkochirurgii. Dlouho jsem také vedl neurootologickou ambulanci na klinice u sv. Anny.

Proč jste se rozhodl nastoupit v naší nemocnici?

Ve svém profesním věku jsem chtěl, aby po mně něco zůstalo. Myslel jsem na fungující ORL oddělení regionální nemocnice, které bude mít dobrou pověst a bude dělat dobrou medicínu. Když jsem dostal nabídku od svého spolužáka z univerzity, který zde je ve funkci náměstka ředitelky pro léčebnu péči (MUDr. Jiří Jeřábek, Ph.D.), dlouho jsem neváhal.

Co nového plánujete v provozu ORL oddělení naší nemocnice?

Chtěl bych navázat na dobrou tradici tohoto oddělení i na plodnou spolupráci, kterou toto oddělení má tradičně s nadregionálními centry v Brně. Především je třeba zastabilizovat náš lékařský tým, což snad bude záležitostí maximálně měsíců. Následně rozšíříme portfolio péče, tedy nejeden zákrok, kvůli kterému by pacient musel být poslán do jiné nemocnice, nyní budeme schopni provádět zde. Také na ambulanci budeme moci provádět více výkonů (do budoucna bych chtěl poskytovat kompletní péči o sluch s výjimkou kochleárních implantátů, kde budeme spolupracovat s brněnskými klinikami), ale zde jsme závislí na dalších investicích.

Na co nového v oblasti péče či operativy se mohou Vaši pacienti těšit?

V nemocnici je špičkové vybavení a vedení nemocnice dává inovacím prostor. V tomto kontextu jsem již dohodl s kolegy chirurgy na společném programu chirurgie štítné žlázy – zapojení obou odborností by nám mohlo dát velkou konkurenční výhodu nad ostatními, protože budeme schopni přesahu do obou odborností například ve smyslu ošetření onkologicky postižených uzlin u nádorů štítné žlázy. Jsem rovněž pro užší spolupráci s privátním ambulantním sektorem, což do nemocnice přivede více pacientů.

Pane primáři, děkuji za rozhovor. Velmi nás těší, že se ORL pacientům třebíčského regionu blýská na lepší časy! Ať se Vám u nás hezky pracuje.


Mgr. Jitka Mácová, pracovník vztahů k veřejnosti, tisková mluvčí

27.1.2023

Nemocnice Třebíč se i v letošním roce účastní celostátního průzkumu bezpečnosti a spokojenosti pacientů a zaměstnanců v rámci projektu „Nemocnice ČR 2023“.

Průzkum probíhá v termínu od 1. 2. 2023 do 31. 8. 2023.

S účinností od 25. 1. 2023 jsou návštěvy pacientů povoleny v následujícím režimu:

Milí medici, blíží se Vám ukončení studia lékařské fakulty a chcete poznat, jak to chodí v naší nemocnici? Láká Vás učit se od nejlepších? Pracovat se špičkovým přístrojovým vybavením? Rozšiřujeme pracovní týmy, využijte jedinečnou příležitost!

Nabízíme unikátní možnost nahlédnout do třebíčské nemocnice přímo pod ruce našim lékařům a udělat si větší jasno kam po medicíně.

                                      
• komentované prohlídky jednotlivých oddělení
• neformální networking s lékaři
• malý dárek na závěr

REGISTRACE přes  přihlašovací formulář.


Program:

Začátek v 10:00 hodin v zasedací místnosti budovy O2 - prezentace primářů/lékařů jednotlivých oddělení.

Pro zájemce prohlídka nových operačních sálů, poté návštěva vybraných oddělení.

Oběd v občerstvení NIKA v budově M2.

Ukončení - individuálně dle potřeby medika.

Kontaktní osoba: Mgr. Jitka Mácová, jmacova02@nem-tr.cz, tel. 739246678

Chřipková epidemie zasáhla i třebíčský region, proto se Nemocnice Třebíč ve spolupráci s nemocniční lékárnou rozhodla podpořit VAŠI IMUNITU!

Na vybrané produkty na POSÍLENÍ IMUNITY získáte 10% slevu!

Nezapomínejte na pohyb a zdravou stravu!


Přemýšlíte o změně? Těšíme se na Vás! ????     
                                                   ✅ NABÍZÍME PERSPEKTIVNÍ A STABILNÍ ZAMĚSTNÁNÍ
                                                   ✅ NABÍZÍME PROPRACOVANÝ SYSTÉM BENEFITŮ
                                                   ✅ NABÍZÍME VYSOKÉ NÁBOROVÉ A STIPENDIJNÍ PŘÍSPĚVKY
                                                              Více ???? https://www.nem-tr.cz/kariera/

Vážení pacienti a návštěvníci nemocnice,

v současné době se Českou republikou šíří vlna akutních respiračních infekcí včetně chřipky. Aktuální situaci lze na základě vývoje a dalšího nárůstu nemocnosti označit za probíhající epidemii.

Z tohoto důvodu Vás žádáme o nošení respirátorů FFP2 bez výdechového ventilu ve vnitřních prostorách nemocnice s cílem ochránit pacienty, u nichž respirační onemocnění může mít vzhledem k jejich základnímu zdravotnímu stavu závažný průběh.

Návštěvu hospitalizovaných pacientů odložte i v případě mírných příznaků respiračního onemocnění (rýma, kašel, zvýšená teplota) a po blízkém kontaktu s osobami s akutně probíhajícím respiračním onemocněním.

Prosíme o dodržování uvedených preventivních opatření – přispějete tím k zachování stávajícího režimu návštěv hospitalizovaných pacientů, už z důvodu nadcházejících svátků.

Děkujeme.

Ve čtvrtek 5. ledna 2023 v 9.20 hodin se narodila první letošní občanka města Třebíče. Jmenuje se Viktorie Matějková, váží 3460 gramů a je to velký spáč. Na Viktorku se doma těší dvě sestřičky a jeden bráška.

Gratulaci, květiny a dárky dnes maminka Pavla přijala od ředitelky třebíčské nemocnice Evy Tomášové, starosty města Třebíče Pavla Pacala a místostarosty Miloše Hrůzy.


 

První miminko roku 2023 narozené v třebíčské nemocnici se jmenuje Martin Kolehov. Martínek si dal na čas. Narodil se mamince Ivanně z Jemnice na Nový rok ve 23:32 hodin s váhou 3680 gramů.

Gratulujeme!

 První miminko roku 2023 třebíčské nemocnice - Martin Kolehov s maminkou Ivannou

V pondělí 2. ledna přivítala na světě naše první miminko ředitelka nemocnice Eva Tomášová a předala novopečené mamince Ivanně květiny a drobný dárek současně s přáním radostného mateřství.

 

Miminkovská statistika roku 2022

Celkem porodů: 1128

Celkem narozených dětí: 1145

Celkem dvojčat: 17

Celkem děvčátek: 519

Celkem chlapců: 626

Poslední miminko: narozené 31. 12. 2022 v 17.07 hodin, chlapeček Adam Maršán, 3780 gramů.

Maminka Veronika Votavová z Pokojovic.

Poslední miminko roku 2022 - Adam MaršánTato funkce umožňuje JEDNODUCHÉ objednání se do vybrané ambulance nemocnic Kraje Vysočina BEZ NUTNOSTI MÍT ÚČET. Jednorázové objednání je možné pouze do vybraných ambulancí. Potřebujete pouze zadat Jméno, Příjmení, 1 kontakt (telefon či email) a rodné číslo toho, kdo se na vyšetření objednává. Takové rezervace není možné upravovat či rušit.

Objednat se:        Jednorázové objednání k lékaři

Více informací:    E-ambulance


Počty holčiček a chlapečků narozených v třebíčské nemocnici naleznete právě zde...

Od pondělí 19. prosince 2022 přemístěno testovací místo PCR i AG do infekční ambulance v budově M1, 2. nadzemní podlaží. Provozní doba ÚT, ČT 8 - 9 hodin.