Léčebna v Moravských Budějovicích se dočkala sedmi nových lůžek

Třebíč, 19. 10. 2021 – Pacienti Léčebny dlouhodobě nemocných v Moravských Budějovicích odpočívají na sedmi nových polohovatelných lůžcích Geneo celkem za čtvrt milionu korun. Převážnou část financování lůžek zajistil Moravskobudějovický mikroregion a obec Březník.

Zakoupení elektricky polohovatelných lůžek pro oddělení LDN  Moravské Budějovice bylo již nezbytné. „Stávající lůžka jsou mechanická a ve velmi špatném technickém stavu. Nepojízdná kolečka, obtížně polohovatelné části, popraskaná povrchová úprava, to vše komplikuje dodržování hygienických standardů, nemluvě o fyzické náročnosti pro obsluhující personál,“ popisuje stav lůžek náměstkyně pro ošetřovatelkou péči Alena Hošková.

Přínosem pořízení nových lůžek je zejména možnost elektrického polohování, což vede k výraznému zvýšení komfortu a snížení rizika úrazu pacientů. Současně dochází ke snížení úrazovosti i samotného personálu při manipulaci s pacientem. „Elektrické polohování umožňuje pacientům nastavení polohy pro běžné denní činnosti jako je čtení, sledování televize či snížení lůžka do spodní polohy pro jeho pohodlné a především bezpečné opuštění. Pacient je nyní mnohem více samostatný,“ komentuje výhody lůžek ředitelka třebíčské nemocnice Eva Tomášová.

Zajistit finance je často nelehký úkol. „Průběžná obnova lůžek se nám daří zabezpečit díky štědrým dárcům. Sami také využíváme různé dotační programy pro získání finančních prostředků. Výměnu lůžek v léčebně v Moravských Budějovicích už nebylo možné odkládat,“ dodává ředitelka Tomášová.

Pořizovací cena sedmi lůžek Geneo včetně hrazdy a hrazdičky od firmy PROMA REHA, s.r.o. se vyšplhala na bezmála čtvrt milionu korun. Na financování se velkou měrou podíleli dotacemi Moravskobudějovický mikroregion a obec Březník.