Babybox

V rámci péče o narozené děti funguje při novorozeneckém oddělení schránka k anonymnímu umístění novorozeného dítěte  (BabyBox), který je v budově M2 z boku budovy za prostory nemocniční lékárny.

Babybox byl v Nemonici Třebíč uveden do provozu 19. 3. 2010 jako 34. v České republice. Z důvodů demolice pavilonu R došlo k přestěhování Babyboxu do pavilonu M. Tam je přímo napojen na dětské oddělení, konkrétně novorozeneckou JIP. Ke stěhování došlo 30. 5. 2017.

 (24. 6. 2019)

V pondělí 24. června v 13:52 bylo v babyboxu Nemocnice Třebíč nalezeno dítě. Holčička dostala od zakladatele babyboxů Ludvíka Hesse jméno Michalka.

Ihned poté, co senzor ohlásil manipulaci s dvířky od babyboxu, byla holčička převezena na dětské a novorozenecké oddělení. „Holčičku jsme ošetřili a oblékli. Její věk odhadujeme na zhruba tři nebo čtyři dny,“ potvrdila primářka dětského a novorozeneckého oddělení MUDr. Alena Holubová. Její váha při příjmu činila 2,94 kg a měřila 49 cm.

Nalezení holčičky ohlásila Nemocnice Třebíč na místně příslušný Orgán sociálně-právní ochrany dětí. Zítra budou u holčičky provedeny odběry. Pokud odběry dopadnou dobře, nebude nic bránit tomu, aby se jí ve středu nebo ve čtvrtek ujali pěstouni.

(14. 9. 2022)

Ve středu 14. září hodinu před polednem zazněl v třebíčské nemocnici zvukový signál vedoucí z BabyBoxu. Do BabyBoxu bylo vloženo zdravé miminko. Jedná se o holčičku, která dostala jméno Alžběta.

„Alžbětka je po provedení lékařské prohlídky zcela v pořádku. Váží 3310 g a měří 49 cm. Zabalená byla v bílo-růžové dece, ošetřená, vykoupaná, čistě oblečená. Podle lékařů dětského a novorozeneckého oddělení se narodila dnes,“ popisuje stav novorozené holčičky ředitelka třebíčské nemocnice Eva Tomášová.