Babybox

V rámci péče o narozené děti funguje při novorozeneckém oddělení schránka k anonymnímu umístění novorozeného dítěte  (BabyBox), který je v budově M2 z boku budovy za prostory nemocniční lékárny.

Babybox byl v Nemonici Třebíč uveden do provozu 19. 3. 2010 jako 34. v České republice. Z důvodů demolice pavilonu R došlo k přestěhování Babyboxu do pavilonu M. Tam je přímo napojen na dětské oddělení, konkrétně novorozeneckou JIP. Ke stěhování došlo 30. 5. 2017.

V babyboxu Nemocnice Třebíč nalezena holčička (24. 6. 2019)

Třebíč – V pondělí 24. června v 13:52 bylo v babyboxu Nemocnice Třebíč nalezeno dítě. Holčička dostala od zakladatele babyboxů Ludvíka Hesse jméno Michalka.

Ihned poté, co senzor ohlásil manipulaci s dvířky od babyboxu, byla holčička převezena na dětské a novorozenecké oddělení. „Holčičku jsme ošetřili a oblékli. Její věk odhadujeme na zhruba tři nebo čtyři dny,“ potvrdila primářka dětského a novorozeneckého oddělení MUDr. Alena Holubová. Její váha při příjmu činila 2,94 kg a měřila 49 cm.

Nalezení holčičky ohlásila Nemocnice Třebíč na místně příslušný Orgán sociálně-právní ochrany dětí. Zítra budou u holčičky provedeny odběry. Pokud odběry dopadnou dobře, nebude nic bránit tomu, aby se jí ve středu nebo ve čtvrtek ujali pěstouni.