Nemocnice Třebíč zakoupila z daru nový ultrazvuk na neurologii

Třebíč – Nemocnice Třebíč zakoupila z darů od partnerů ultrazvuku pro neurologické oddělení. Nový ultrazvukový přístroj značky Philips Affinity 50 využívá třebíčská nemocnice od první poloviny prosince. Ultrazvukový přístroj je dnes pro neurologii základní vyšetřovací modalita, zajišťuje diagnostiku tepen v mozku, a to jak v akutních, tak i v chronických fázích. Doposud neurologie využívala velmi vytížený přístroj na kardiologické ambulanci, což neumožňovalo zajištění akutních vyšetření ani dostatečně pokrýt kapacitu požadovaných vyšetření.

„Hlavním přínosem nového ultrazvukového přístroje bude zajištění urgentních vyšetření v optimálním čase, zkrácení čekacích dob a navýšení výkonnosti. Přístroj tak výrazně zvýší kvalitu a dostupnost vyšetření pacientům z regionu,“ vyjmenovává přednosti nového přístroje ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.

Celková cena ultrazvukového přístroje včetně příslušenství činila 1 220 890 Kč včetně DPH. Přístroj byl kompletně financován z darů od partnerů a přispěvatelů nemocnice. Na nákupu se podíleli tito partneři: Nadace ČEZ, KHNP, Vodárenská akciová společnost, a.s. a Město Jaroměřice nad Rokytnou.