Parkování v nemocnici

Z důvodu výstavby parkovacího domu a omezení parkovacích míst je situace s parkovaním v areálu nemocnice KRITICKÁ.
Vážení pacienti a návštěvníci nemocnice, prosíme, volte, pokud je to možné, na cestu do nemocnice alternativní dopravu. Přijíždíte-li vozidlem, jeďte k nám s časovou rezervou, nutnou k zaparkování mimo areál nemocnice.
Děkujeme!

Doporučujeme využít k zaparkování vašeho vozidla nedaleké záchytné parkoviště, které se nachází u společnosti 2JPC (bývalá První brněnská strojírna) – viz plánek níže.


Vjezd do areálu Nemocnice Třebíč je bezobslužný a je možný pouze:

 • Na zpoplatněný parkovací lístek.
 • Na zaměstnaneckou čipovou kartu.
 • Zdarma pro osoby se zdravotním postižením - karet TP, ZTP a ZTP/P (případně dalších průkazů pro osoby zdravotně znevýhodněné umožňující mimořádné  výhody).
  • Pro vjezd do nemocnice použijte běžně vjezdové tlačítko, které následně „vydá“ parkovací lístek stejně jako ostatním řidičům. Při odjezdu a příjezdu k výjezdové závoře zazvoníte na recepci a poté co se ozve obsluha, jí sdělíte, že žádáte otevření závory a ukážete průkaz (TP, ZTP nebo ZTP/P). Kamera je umístěna ve sloupku v horní části (tečka cca 1 cm). Průkazku ukážete z otevřeného okénka směrem k výjezdovému sloupku a obsluha otevře závoru.

Postup při vjezdu do placené zóny areálu nemocnice (vjezd na parkovací lístek):

 • Řidič odebere z terminálu po zmáčknutí tlačítka parkovací lístek a vjede do areálu otevřenou závorou. V areálu je možné parkovat pouze na místech k tomu vyhrazených.
 • Parkovací lístek vystavte viditelně za okno vozidla.

CENÍK PARKOVÉHO

-------------------------------------------------------------------------------------

Ceník platný od 25. 10. 2023:

 • 1 - 15 minut: 0,- Kč
 • 16 - 30 minut: 30,- Kč
 • 31 - 60 minut: 60,- Kč
 • 61. minuta a každá další započatá hodina: 80,- Kč
 • TP, ZTP a ZTP/P a složky IZS: zdarma

Samoobslužný platební automat je umístěn u budovy O2 (žlutá budova u vjezdu do nemocnice). Řidiči mohou zastavit na dobu placení u pravé strany vozovky tak, aby neblokovali výjezd z nemocnice ostatním vozidlům a mohli si uhradit poplatek. Poté se vydají k výjezdovému terminálu. K otevření závory slouží stejný lístek po zaplacení parkového.

-------------------------------------------------------------------------------------

Parkování pro hospitalizované pacienty:

 • Pacientům, kteří přijíždí k hospitalizaci, doporučujeme, aby se nechali dovézt. Vícedenní parkování v areálu je zakázáno.

-------------------------------------------------------------------------------------

Parkování vozidel osob se zdravotním postižením

Pro vjezd použije řidič standardně parkovací lístek a pro výjezd komunikační panel, který je umístěn u výjezdového terminálu. Zde si po stisknutí zvonku řidič dohodne otevření závory s dispečerem.

Výjezd zdarma je umožněn pouze po předložení karty ZTP a ZTP/P přes kamerový systém.

-------------------------------------------------------------------------------------

Příjezd na parkoviště je možný pouze hlavním vjezdem.

Doporučujeme využít k zaparkování vašeho vozidla nedaleké záchytné parkoviště, které se nachází u společnosti 2JPC (bývalá První brněnská strojírna) – viz plánek níže.

Do nemocnice platí zákaz vjezdu s přívěsným vozíkem.