Vybíráte tu nejlepší porodnici na Vysočině? Dál už nehledejte, právě jste ji našli!

Péče o nastávající maminky je v třebíčské nemocnici zcela komplexní. Postaráme se o vše od počátku těhotenství, přes porod miminka až do konce rekonvalescence po porodu.

Gynekologická ambulance

Gynekologická ambulance se nachází v přízemí pavilonu C a nabízí komplexní škálu vyšetření během celého těhotenství.

Kompletní prenatální ultrazvuková diagnostika
Ultrazvukový screening do 14. týdne těhotenství
Ultrazvukový screening mezi 20. - 22.  týdnem těhotenství
Ultrazvukový screening mezi 30. - 32.  týdnem těhotenství
Kombinovaný prvotrimestrální screening
Podrobné hodnocení morfologie plodu
Ultrazvukový screening mezi 36. - 37.  týdnem těhotenství

→Gynekologická ambulance web

→Gynekologická ambulance video

→Ultrazvuk pro gynekologii web

→Ultrazvuková vyšetření a další péče video

Předporodní kurzy péče o novorozence

•     význam a výhody kojení,
  •     péče o prsa před a po kojení,
  •     správná technika kojení,
  •     komplikace při kojení,
  •     péče o novorozence na oddělení,
  •     fyziologické projevy dítěte,
  •     bezpečnost dítěte a
  •     baby masáže.

Kurz provádíme ve IV. patře novorozeneckého oddělení (budova M2).
Objednejte si schůzku na tel. čísle 568 809 355.

Porodnická ambulance, porodní sály

Porodnická ambulance se nachází v prostorách porodních sálů ve 4. podlaží budovy M2. Jsou zde většinou ošetřovány budoucí maminky v posledních týdnech těhotenství.

Do této ambulance přicházejí budoucí rodičky, které chtějí rodit v třebíčské porodnici  a které byly předány svým gynekologem k tzv. registraci (check in). Tyto budoucí maminky přicházejí s doporučením svého gynekologa. Při registraci je každá budoucí maminka založena do nemocničního informačního systému, je jí změřena tělesná teplota, krevní tlak a vyšetřena moč biochemicky. Poté následuje pohovor s lékařem a je provedeno ultrazvukové vyšetření.

→Porodnická ambulance web

→Porodnice web

→Porodnická ambulance, porodnice video

→Bufetové snídaně pro maminky po porodu video

→Péče o novorozence video

→Screening vrozených kritických srdečních vad u novorozenců video

Laktační poradna

Laktační poradna se nachází v 3. NP pavilonu M2. Základem je klidná a vyrovnaná maminka.

Dovolte nám zbavit Vás stresu a užívat si to nejkrásnější z mateřství – úspěšné a pohodové kojení.

Cena 350,- Kč/hodinu. Možnost čerpat finanční příspěvek od zdravotních pojišťoven.

Objednejte si schůzku na tel. čísle 568 809 355.

→Laktační poradna web

Vyšetření Vašeho miminka během prvních dnů po porodu

• vyšetření kyčlí ortopedem - odhalení vrozených vývojových vad kloubů
  • vyšetření sluchu - screening vrozené hluchoty
  • vyšetření očí - odhalení možného zákalu čočky
  • ultrazvukové vyšetření ledvin - kontroluje se stav ledvin a event. vrozené vývojové vady ledvin a močových cest
  • screening vrozených vývojových vad (odběr kapky krve z patičky za 48 - 72 hod. po porodu)
  • screening vrozených kritických srdečních vad
  • vyšetření fyzioterapeutem a nácvik správného polohování včetně konzultace  (bonus pouze v třebíčské porodnici)

Milá maminko, tatínku, vážení rodiče, všichni zaměstnanci porodnice i novorozeneckého oddělení třebíčské nemocnice Vám přejí šťastné a radostné chvíle při narození Vašeho miminka a hlavně všem pevné zdraví.

Pokud máte více otázek k pobytu na našem porodním oddělení nebo týkajících se vašeho těhotenství či porodu, využijte e-mailové adresy: porodnice.trebic@nem-tr.cz, naše porodní asistentky Vám rády odpoví.