Aktuální situace v Nemocnici Třebíč. Přijela na pomoc armáda.

Třebíč, 25. 11. 2021 – Nemocnice Třebíč před desátou hodinou přivítala tři vojáky ze základny v Náměšti nad Oslavou. Zástupci armády budou vypomáhat na lůžkových odděleních u pacientů s onemocněním COVID-19. Výpomoc je prozatím přislíbena na čtrnáct dní. Nemocnice omezuje elektivní operativu.

Situace v Nemocnici Třebíč

K dnešnímu dni je hospitalizováno třicet tři covidových pacientů na standardních lůžkách, sedm pacientů na jednotce intenzivní péče, z toho stav čtyř pacientů vyžaduje umělou plicní ventilaci.

Vedení nemocnice na jednání krizového štábu rozhodlo o nutnosti omezení operativy. „Z důvodů postupného navyšování počtu hospitalizovaných pacientů na jednotce intenzivní péče omezujeme plánovanou operativu. Akutní a onkologická operativa i nadále probíhá bez omezení a je naší prioritou ji zachovat co nejdéle do budoucna,“ komentuje současné omezení ředitelka nemocnice Eva Tomášová.

„Pomoci příslušníků armády si velmi vážíme. S obavami vyhlížíme, co nás opět čeká. Každé ulehčení náročné práce zdravotníků vítáme,“ dodává ředitelka Tomášová.