Dobrovolnický den v třebíčské nemocnici. Zase všechno jako ze škatulky

Třebíč, 19. 5. 2022 – Co by to bylo za květen v nemocnici bez dobrovolnického dne. Již tradičně k nám do nemocnice dorazilo osm zaměstnanců z Jaderné elektrárny Dukovany a pět dobrovolníků z Klubu českých turistů Třebíč. Dobrovolníci tentokrát zastali mnoho činností. Technicky zdatní se jali svařování plotových dílců. Pro silné muže byla připravena pokládka koberce v administrativní budově. Část dobrovolníků si užívala sluníčka při úklidu, čištění areálu a při nátěru třiceti pěti kusů bezpečnostních kuželů. Přítomné ženy se chopily motyk, košťat a zvelebily místní arboretum a vyplely kamenné záhony lemující budovy v nemocnici.

Středeční nemocniční směna začala energetikům a turistům v osm hodin ráno a skončila ve čtyři odpoledne. Nemocnice zajistila pracovní náplň, potřebné vybavení, občerstvení i dobrou náladu. O půl jedenácté dobrovolníci posvačili sladké pečivo s kávou a v jednu hodinu byla v nemocniční jídelně servírována ovarová polévka a smažený vepřový řízek s bramborem.

„Z dobrovolnického dne se stala tradice. V letošním roce se jedná o devátý ročník. Jaderná elektrárna Dukovany naši nemocnici významně podporuje také finančně. Skupina ČEZ se pravidelně podílí na financování přístrojového vybavení, čehož si velmi vážíme,“ s povděkem komentuje dobrovolnickou akci a dlouhodobou podporu ze strany JE Dukovany ředitelka nemocnice Eva Tomášová. „Členům Klubu českých turistů Třebíč patří také moje poděkování, je zřejmé a patrné, že mají vztah k přírodě a záleží jim na tom, aby každé zákoutí Třebíče bylo pěkně upravené,“ dodává ředitelka Tomášová.

Jitka Mácová - tisková mluvčí, Nemocnice Třebíč, e-mail: jmacova02@nem-tr.cz