V září otevíráme paliativní ambulanci

V září otevíráme paliativní ambulanci

Třebíč – Od 1. září 2020 Nemocnice Třebíč otevírá novou ambulanci Paliativní medicíny. Ambulance nabídne podporu specialistů v paliativní medicíně a léčbě chronické bolesti zastoupených primářem Ladislavem Kabelkou a panem doktorem Zdeňkem Heřmánkem, dále podporu psychologa a sociálních pracovníků. Umožní koordinaci komplexní péče a podporu života v závažné nemoci.

„Nově otevřená ambulance je určena pacientům, nejlépe s doprovodem svých blízkých i ke konzultaci rodinám pacientů s nevyléčitelným, chronickým onemocněním. Současně bude sloužit k nastavení další péče při propouštění z oddělení akutní péče či následné péče. Návštěva v ambulanci bude probíhat na základně indikace ošetřujícího praktického lékaře či specialisty,“ vysvětluje činnost ambulance primář Kabelka. 

Objednání bude možné v systému e-ambulance, obdobně jako u ostatních ambulancí nemocnice. Je možné také kontaktovat Bc. Evu Hanákovou, koordinátorku nemocničního konziliárního týmu paliativní medicíny. Ambulance se nachází v budově U a v počátečním režimu bude otevřena každé úterý od 11.00 do 15.00 hodin.


 

Jitka Mácová - tisková mluvčí

Nemocnice Třebíč

e-mail: jmacova02@nem-tr.cz