Dobrovolníci zvelebili nemocniční prostředí

Třebíč - Do 8. ročníku dobrovolnické akce „Čas pro dobrou věc“ se zapojilo sedm zaměstnanců z nedaleké Jaderné elektrárny Dukovany a také trojice dobrovolníků z Klubu českých turistů Třebíč. Dobrovolníci se věnovali zkrášlení parku a místní zeleně. Přítomné ženy vyplely květinové záhony kolem budovy ředitelství a pánové se tentokrát věnovali údržbářským pracím v areálu třebíčské nemocnice. Sluníčko se v letošním ročníku schovávalo pod mrakem, což nahrávalo příjemné pracovní atmosféře mezi dobrovolníky.

Netradiční směna začala energetikům a turistům ve čtvrtek 24. června o půl osmé ráno a skončila ve čtyři odpoledne. Nemocnice připravila pracovní náplň, potřebné pomůcky, ale i občerstvení, včetně oběda. V deset hodin byla připravena malá svačinka v podobě koblihy s kávou a v jednu hodinu byla v nemocniční jídelně servírována špenátová polévka s řízkem Ondráš a zeleninovým salátem.

„Na dobrovolnické dny se pravidelně hlásí desítky dukovanských zaměstnanců. Jedná se o ideální propojení skutečné lidské pomoci s pomocí finanční, kterou elektrárna organizacím v regionu poskytuje. Utužování mezilidských vztahů je dalším vítaným benefitem celé akce,“ popisuje zapojení kolegů specialista komunikace JE Dukovany Jana Štefánková.

„Pomoci dobrovolníků s údržbou nemocničního areálu si velmi vážíme. Část řadových zaměstnanců údržby byla od března převedena do očkovacího centra Fórum a je to znát. Na různé drobné opravy nebo stěhování se čeká déle. Dobrovolníci zde odvedli velký kus práce a za to jim patří velký dík,“ oceňuje dobrovolnickou výpomoc zaměstnanců JE Dukovany, společnosti ČEZ a KČT Třebíč ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.

 

Foto: Jitka Mácová


Jitka Mácová - tisková mluvčí

Nemocnice Třebíč

e-mail: jmacova02@nem-tr.cz