Do pomoci třebíčské nemocnici se zapojila i lékařka z Německa

Třebíč - Coronavirová pandemie zasáhla Českou republiku plnou silou. Epidemiologická situace stále není ideální a zdravotnictví funguje na hranicích svých možností. A v této době přichází výzva prezidenta České lékařské komory Milana Kubka k lékařům pracujícím v zahraničí. Tou, která nezaváhala a okamžitě přijela doplnit lékařský tým Nemocnice Třebíč, je lékařka Ilona Jandová. Pracuje již 9 let ve fakultní nemocnici v německém Freiburgu. Do třebíčské nemocnice nastoupila po rychlé dohodě s vedením na oddělení nově zřízeného covidového pavilonu na dobu tří týdnů.

„V Německu se pandemii zatím daří držet na uzdě, o to víc mě znepokojoval vývoj v České republice. Konečný impuls pro nabídnutí mé pomoci byla podpora mých německých kolegů, kteří byli ochotni dočasně převzít moje pracovní povinnosti a samozřejmě podpora mé rodiny. I když vím, že moje podpora týmu třebíčské nemocnice je jen kapka v moři a nesrovnatelná s tím, jaké výkony zdravotníci nemocnice podávají, myslím si, že jakákoliv podpora je v současné době smysluplná. Já jako lékařka mohu pomoci v nemocnici, jiní mohou podpořit třebíčskou nemocnici finančně, ostatní už jen tím, že zabrání dalšímu šíření svým zodpovědným chováním,“ míní lékařka Ilona Jandová. „V Třebíči jsem se narodila a mám zde celou rodinu, za kterou tak pětkrát do roka jezdím. Nyní mi rodiče poskytli ubytování,“ dodává Jandová.

Pomoc lékařky vítá personál i vedení nemocnice. „Velmi si vážíme pomocné ruky, kterou nám paní doktorka Jandová nabídla. Svým příjezdem doplnila stav lékařů a ihned se zapojila do práce,“ komentuje pomoc lékařky ředitelka nemocnice Eva Tomášová.

Aktuální stav lékařského personálu

V současné době je v Nemocnici Třebíč 173 lékařů, z toho 16 je v pracovní neschopnosti z důvodů nákazy a 1 lékař v karanténě s pracovní neschopností.

Sbírka pro Nemocnici Třebíč

Na pomoc s financováním přístrojového vybavení, potřebného k léčbě pacientů v souvislosti s onemocněním COVID-19 byl zřízen městem Třebíč sbírkový účet, č. účtu 123-1910080227/0100.