Rozvěrač u operace nahradí jednoho asistenta

Třebíč, 27. 8. 2020 – Operační instrumentárium Nemocnice Třebíč se rozšířilo o další přístroj, kterým je rozvěrač Sattler, jehož pořizovací cena je 375 925,- Kč. Rozvěrač je systém upínacích háků a elevatorií určených pro operace TEP kyčelního a kolenního kloubu. Slouží k plné podpoře operatéra během celé operace. Předností rozvěrače je blesková instalace, nastavení, jednoduchá obsluha a rychlá přestavba, díky čemuž operatér získává volný prostor pro ideální přístup k pacientovi. „Použitím rozvěrače dochází ke zlepšení přehledu v operačním poli a současně nahradí jednoho asistenta při operaci. Je to pro nás zásadní a nepostradatelný zdravotnický prostředek, který plně podpoří celý operační tým v průběhu operace a to od řezu až po šití,“ chválí si nového pomocníka primář ortopedického oddělení MUDr. Jiří Šajnar.

Rozvěrač Sattler byl zakoupen také díky finanční podpoře společností MANN + HUMMEL (CZ) v.o.s. a MANN + HUMMEL Service s.r.o., kterým za jejich dlouholetou podporu velmi děkujeme.