Stěhování a novinky v očkovacím centru

Třebíč, 10. 1. 2022 – Očkovací centrum Nemocnice Třebíč se od pondělí 24. ledna stěhuje do přízemí budovy U. Novinkou je možnost přímo před očkováním výběr ze dvou druhů vakcín.

Dočasné přestěhování očkovacího centra proběhne z důvodů pokračující rekonstrukce budovy N. „V průběhu rekonstrukce by nebylo možné zajistit bezpečný vstup do budovy pro osoby, které přicházejí k očkování proti onemocnění COVID-19. Očkovací centrum se nově bude nacházet v přízemí budovy U, které je bezbariérové,“ komentuje změnu očkovacího místa ředitelka nemocnice Eva Tomášová.

Očkovací centrum nabízí dva druhy vakcín.

„Novinkou, kterou jsme již zavedli, je možnost výběru druhu vakcíny přímo před samotným očkováním. Po konzultaci s lékařem o vhodnosti vakcíny pro danou osobu se může každý rozhodnout, která vakcína mu bude aplikována,“ dodává ředitelka Tomášová. K dispozici na výběr jsou vakcíny Comirnaty (Pfizer/BioNTech) a Spikevax (Moderna).

V očkovacím centru třebíčské nemocnice bylo dosud aplikováno 117 650 vakcín.

Z toho 110 407 vakcín Comirnaty Pfizer/BioNTech, 4193 vakcín Spikevax (Moderna), 2854 vakcín Vaxzevria (AstraZeneca). Dětí ve věku pět až jedenáct let bylo naočkováno 196 vakcínou Pfizer/BioNTech.