Akce - Do práce na kole 2022 - fotogalerie zaměstnanců Nemocnice Třebíč

Celkem se zapojilo 68 "kolařů" a všichni dohromady ujeli 23224 km.

Rehabilitační oddělení Nemocnice Třebíč Vás srdečně zve na odborný kurz pro fyzioterapeuty

DIASTÁZA

Lektorka: Bc. Kristina Bertošová

Přihlášení je možnéZDE

Informace o přihlášce na kurz a dalších podrobnostech kurzu jsou k dispozici zde níže ↓ nebo na FB stránce „Vzdělávací centrum pro fyzioterapeuty Nemocnice Třebíč“ nebo na e-mailu: mdobesova@nem-tr.cz.

Termín:

10. 9. 2022

Cena

3400,- Kč vč. DPH

Preventivní kontroly znamének v rámci Evropského dne melanomu v kožní ambulanci zaznamenaly nevídaný úspěch. Ve středu 25. května dorazilo se svým znaménkem rekordní množství lidí.

V letošním roce se nám podařilo provést preventivní screening u 172 osob:

  • bylo nalezeno 6 kožních prekanceróz, čili projevů předcházejících vzniku maligního nádoru,
  • diagnostikováno 5 zhoubných nádorů kůže.
  • 2 nepravidelně pigmentované névy, u kterých je nutno provést excizi s histologickou verifikací.

U všech morf bylo zajištěno jejich odstranění na operačním sálku.

„Cílem pravidelně pořádaného vyšetření mateřských znamének pro veřejnost je prevence rakoviny kůže. Důležité je, aby si lidé více všímali ne­jen svých vlastních mateřských znamének, ale také znamének svých nejbližších. A v případě pochybností navštívili dermatologa. Takto můžeme zabránit vzniku, popřípadě zajistit včasnou diagnostiku a zahájit léčbu nádorů kůže,″ apeluje na ostražitost lékařka kožního oddělení Sandra Bogorová.

„Den melanomu je v nemocnici pořádán již mnoho let, tato preventivní akce je velmi důležitá a velice oceňuji, že naše kožní oddělení pod vedením primářky Věry Pavlasové si i přes svoji vytíženost najde prostor k těmto kontrolám kožních útvarů,″ komentuje den melanomu ředitelka nemocnice Eva Tomášová.

Statistika vyšetřených pacientů:

2019    66 osob

2020    nekonalo - covid

2021    58 osob

2022    172 osob

Ve středu 25. května od 16.00 hodin se v zasedací místnosti budovy O2 konala přednáška pro veřejnost POSKYTNUTÍ PRVNÍ POMOCI.

Témata přednášky byla velmi zajímavá, čemuž svědčila hojná účast posluchačů. Úvodní část přednášky zahrnovala teorii základů první pomoci, ve druhém bloku proběhla praktická ukázka kadriopulmonální resuscitace a kým jiným, než samotnou primářkou oddělení ARO MUDr. Editou Langrovou. Jak postupovat při úrazech, popáleninách, řezných ranách, otravách, uštknutí hadem osvětlila sestra urgentního příjmu a v závěru se veřejnost dozvěděla, jak postupovat při napadení nebezpečným agresorem.

Přednášející: Mgr. Helena Jašová – Základy první pomoci; Prim. MUDr. Edita Langrová – Kardiopulmonální resuscitace; Erika Svobodová Venhodová – První pomoc pohledem sestry urgentního příjmu; Ing. Miloš Drdla Dr., MBA – První pomoc při napadení, útoku nebezpečným agresorem.

Co by to bylo za květen v nemocnici bez dobrovolnického dne. Již tradičně k nám do nemocnice dorazilo osm zaměstnanců z Jaderné elektrárny Dukovany a pět dobrovolníků z Klubu českých turistů Třebíč. Dobrovolníci tentokrát zastali mnoho činností. Technicky zdatní se jali svařování plotových dílců. Pro silné muže byla připravena pokládka koberce v administrativní budově. Část dobrovolníků si užívala sluníčka při úklidu, čištění areálu a při nátěru třiceti pěti kusů bezpečnostních kuželů. Přítomné ženy se chopily motyk, košťat a zvelebily místní arboretum a vyplely kamenné záhony lemující budovy v nemocnici.

Středeční nemocniční směna začala energetikům a turistům v osm hodin ráno a skončila ve čtyři odpoledne. Nemocnice zajistila pracovní náplň, potřebné vybavení, občerstvení i dobrou náladu. O půl jedenácté dobrovolníci posvačili sladké pečivo s kávou a v jednu hodinu byla v nemocniční jídelně servírována ovarová polévka a smažený vepřový řízek s bramborem.

„Z dobrovolnického dne se stala tradice. V letošním roce se jedná o devátý ročník. Jaderná elektrárna Dukovany naši nemocnici významně podporuje také finančně. Skupina ČEZ se pravidelně podílí na financování přístrojového vybavení, čehož si velmi vážíme,“ s povděkem komentuje dobrovolnickou akci a dlouhodobou podporu ze strany JE Dukovany ředitelka nemocnice Eva Tomášová. „Členům Klubu českých turistů Třebíč patří také moje poděkování, je zřejmé a patrné, že mají vztah k přírodě a záleží jim na tom, aby každé zákoutí Třebíče bylo pěkně upravené,“ dodává ředitelka Tomášová.

Od čtvrtka 26. května 2022 bude PCR a AG testování přesmístěno

do buduvy budovy M1, infekční ambulance.

Provozní doba testování: ČT  9.00 – 10.00 hodin.

12. května 1820 se anglické šlechtické rodině Nightingalových narodila v Itálii dcera Florence. O pár let později se Florence Nightingalová díky svému silnému sociálnímu cítění, píli a odhodlání stala nejvýznamnější sestrou v historii světového ošetřovatelství. Na počest jejího narození se slaví 12. květen jako Mezinárodní den sester. Zatímco po celém světě se tento den slaví již od 70. let 20. století, u nás se tato tradice výrazněji ujala teprve ve druhé polovině 90. let.


Vážená kolegyně, vážený kolego,

dovolte mi, abych Vám u příležitosti Mezinárodního dne sester jménem vedení Nemocnice Třebíč vyjádřila poděkování a uznání za Vaši poctivou práci, nasazení, píli a přístup k pacientům v uplynulém náročném období. Pro všechny bylo zkouškou profesionálních a osobních sil, vzájemné soudržnosti a schopnosti pomáhat těm, kteří pomoc potřebovali. Pracovní nasazení mělo dopad i na Váš soukromý život.

Uvědomuji si, jak bylo náročné pečovat o pacienty mimo Vaše domovská oddělení, když nebyla známa doba návratu.

Přes všechny uvedené skutečnosti se nám podařilo, také Vaší zásluhou, zvládnout dva zásadní úkoly a to obhájit certifikaci kvality péče a zavést do praxe nový nemocniční informační systém.

Přeji Vám, abyste v následujících měsících načerpali dostatek sil a elánu do Vaší další profesionální činnosti i pro Váš osobní život.

Alena Hošková, náměstek pro ošetřovatelskou péči

Kožní oddělení Nemocnice Třebíč Vás zve v rámci EVROPSKÉHO DNE MELANOMU

   NA PREVENTIVNÍ KONTROLU ZNAMÉNEK.

   Kdy: ve středu 25. května 2022 od 8.00 do 14.00 hodin

Kde: ambulance kožního oddělení - budova M1, 2. NP

Vážení pacienti, návštěvy pacientů,

v současné době není v naší nemocnici povinná ochrana dýchacích cest, avšak pokud jste nachlazení nebo se necítíte dobře, nasaďte si, prosím, roušku či respirátor.

Dále upozorňujeme, že od středy 11. 5. 2022 je zrušeno PCR testování pacientů u plánovaných výkonů. 

Jste dětská sestra nebo porodní asistentka? Ozvěte se na personalni@nem-tr.cz nebo na tel. 568 809 455.

Těšíme se na Vás! →Volná pracovní místa←

Dne 3. května 2022 v dopoledních hodinách proběhlo v naší nemocnici cvičení složek IZS - Dopravní nehoda s velkým počtem zraněných a s únikem nebezpečné látky. Byl aktivován traumatologický plán.

Podle plánovaného scénáře došlo v areálu společnosti TREDOS v ulici Žďárského v Třebíči k čelnímu střetu autobusu s osobním automobilem převážejícím na přívěsném vozíku sudy s benzínem. Dvoučlenná posádka osobního vozidla zůstala po nehodě zaklíněná ve voze. V autobuse cestovalo v době nehody 18 cestujících, pouze sedm z nich vyvázlo ze střetu bez zranění. Při vzájemné kolizi autobusu a auta byla navíc sražena pětičlenná skupinka chodců. Na pomoc zraněným okamžitě vyrazili hasiči, zdravotníci a policisté.

Z havarovaného osobního vozidla a autobusu museli hasiči některé zraněné vyprostit za použití speciálního vyprošťovacího nářadí. Raněným hasiči poskytli předlékařskou první pomoc a následně je začali dle charakteru zranění třídit dle principů metody START (S – snadná, T – terapie, A – a, R – rychlé, T – třídění). Cílem této metody je stanovit prioritu transportu zraněných na stanoviště třídění raněných v prostoru poskytnutí zdravotní péče záchranáři zdravotnické záchranné služby. Celkově se při nehodě zranili 4 lidé těžce, 5 středně těžce a 8 lehce. Sedm cestujících z autobusu vyvázlo z nehody bez zranění a o život přišel jeden ze sražených chodců. Středně těžce a lehce zranění byli sanitními vozy převezeni do třebíčské nemocnice, ve které byl aktivován traumatologický plán. Těžce zraněné převezly sanitní vozy na heliport stanice profesionálních hasičů v Třebíči, odkud byli následně letecky transportováni do traumacenter.

Na havarovaných vozidlech provedli hasiči protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili. Při nehodě došlo k úniku benzínu z převážených sudů. Hasiči únik zlikvidovali položením pěnového koberce a zamezili dalšímu úniku benzínu ze sudů.

Společným cílem hodinu a půl trvajícího cvičení bylo pro složky IZS a další subjekty procvičit si vzájemnou komunikaci a koordinaci činností při řešení mimořádné události tohoto typu.

Děkujeme všem, kteří se do cvičení aktivně zapojili.

Zdroj: HZS Kraje Vysočina, ZZS Kraje Vysočina

V úterý 10. května 2022 od 9.00 do 12.00 hodin ve vestibulu u hlavní recepce v budově M2 proběhl

DEN HYGIENY RUKOU.

Program:

  • Význam hygieny rukou
  • Nácvik správné HDR (hygienická dezinfekce rukou)
  • Kontrola vydezinfikovaných rukou pod UV lampou v Black boxu

 

zobrazit další