Přednáška „Tajemství krve“ měla úspěch

Třebíč – Poslední letošní přednáška z oblíbeného cyklu „Nebojte se zeptat lékaře,“ která probíhá v rámci mezinárodního Projektu Zdravé město Třebíč, proběhla ve čtvrtek 28. listopadu od 16:30 do 18:00 hodin v příjemném prostředí hudebního sálu oddělení městské knihovny. Na téma „Tajemství krve“ si přichystaly zajímavou přednášku MUDr. Alena Havlíčková a MUDr. Martina Tomášová z hematologické ambulance Nemocnice Třebíč.

Krevní obraz, složky krve, ale také rady, jak předcházet nemocem

Návštěvníci se dozvěděli spoustu nových a zajímavých informací z tohoto oboru medicíny. Například, že vyšetření krevního obrazu je poměrně levná metoda, která je někdy neprávem opomíjená, ale přitom může velmi pomoci v diagnostice. Posluchači dále zjistili, z čeho se krev skládá a jaký mají jednotlivé složky krve pro náš organizmus význam. Řeč přišla i na to, co ovlivňuje anémii (chudokrevnost). Nechyběly ani rady, jak předcházet nemocem a proč je důležité starat se o svoje zdraví a dbát na pestrou stravu.

Na závěr nechyběl prostor pro dotazy z řad posluchačů, kterých bylo velké množství. Další přednášky z cyklu „Nebojte se zeptat svého lékaře“ budou pokračovat v příštím roce a my se těším, že budeme opět u toho.