Kožní

Hlavní telefon+420 568 809 612, +420 568 809 613Kde nás najdeteBudova M1
Podlaží +II
kompletní ordinační hodiny
Kožní

Umístění: Purkyňovo nám. 133/2 / budova M


Třebíčské dermatovenerologické oddělení je akreditované pracoviště pro přípravu lékařů ke specializační atestaci a poskytuje komplexní dermatovenerologickou péči nejen obyvatelům geografického území původního třebíčského okresu, ale i přilehlých částí sousedních okresů. Kromě toho k nám přijíždějí i pacienti z velké vzdálenosti díky speciální nabídce, kterou představuje především komplexní péče o lymfedém.


Oddělení se nachází v pavilonu MIO uprostřed areálu třebíčské nemocnice. Disponuje 20 lůžky na 2 lůžkových a 3 lůžkových pokojích se samostatným komfortním hygienickým zázemím. Nabízíme též samostatný nadstandardní pokoj. Součástí oddělení je i ambulantní trakt, jehož některé součásti využívají i hospitalizovaní pacienti. Jedná se především o celotělovou i lokální světloléčbu, lymfoterapeutické pracoviště a zákrokový sálek. Kromě lékařek se o hospitalizované pacienty stará vrchní sestra se svým týmem šesti plně erudovaných zdravotních sester, dvou sanitářek a tým ambulantních sester a lymfoterapeutek.

Každoročně je na našem pracovišti hospitalizováno 550 až 600 pacientů se širokým spektrem kožních chorob. Průměrná doba hospitalizace se pohybuje mezi 12 až 13 dny. Provádíme veškerá vyšetření, která jsou potřebná k upřesnění kožní diagnózy včetně kožní biopsie. K dispozici máme nejen kompletní laboratorní zázemí naší nemocnice, ale spolupracujeme i s imunologickou laboratoří v Brně, NRL pro diagnostiku Syphylis v Praze a Bioptickou laboratoří  v Plzni.

Kůže
představuje orgán, který je snadno přehledný při klinickém vyšetření a podává nám svědectví nejen o kožních chorobách, ale také o celkovém zdravotním stavu našich pacientů. Dermatologie se věnuje diagnostice a léčbě celé řady diagnóz. Z celkového výčtu je třeba uvést celou škálu ekzémů, psoriázu, choroby s poruchou rohovatění, choroby vyvolané bakteriemi, plísněmi, parazity či viry, celá skupina kožních melanomových i nemelanomových nádorů. Léčíme všemi dostupnými prostředky nejen lokální léčbou, ale rovněž systémovou léčbou, kterou představují ATB, kortikosteroidy, retinoidy, cytostatika či imunosupresiva. Velkou a důležitou skupinu tvoří puchýřnaté choroby, kožní nádory, névové choroby či choroby z poruchy cirkulace, z nichž je nejčastější bércový vřed.
V ambulanci pro léčbu rány se věnujeme nejen ozřejmení etiologie rány, ale používáme i všechny dostupné možnosti moderní medicíny pro samotnou léčbu rány. Zvláštní důraz klademe na správně indikovanou a přiloženou kompresi v indikovaných případech.
Mnoho let na našem pracovišti velmi dobře funguje poradna pro léčbu akné. Využíváme nejmodernějších způsobů léčby této obtížné choroby, samozřejmě včetně celkové léčby retinoidy. S tím souvisí i kosmetologická problematika řešící následky po akné, ale také nepříjemné posuny pigmentu, či projevy stárnutí pleti. Toto vše může řešit mimo jiné i lékařsky provedený chemický peeling, který rovněž mnoho let provádíme.
Na našem pracovišti máme mnohaletou tradici v léčbě poruchy mízní drenáže s projevy lymfedému. Léčíme pacienty z celé republiky a poskytujeme jim komplexní péči lymfedému od časných stadií až po nejtěžší projevy , které představuje elefantiáza. Stále se v této problematice vzděláváme a zavedli jsme i novou terapeutickou metodu – lymfotaping. Pracovišť, které poskytují komplexní péči od manuální lymfodrenáže přes přístrojovou presoterapii, vícevrstevnou bandáž, dechová cvičení, či taping není v naší republice mnoho. I to je jeden zdůvodů, proč k nám přijíždějí pacienti s rozsáhlými projevy lymfedému prakticky z celé republiky.
Součástí našeho oboru je venerologie. Jsme pověřeným pracovištěm pro diagnostiku, terapii a také depistáž v této oblasti. Léčbu těchto chorob provádíme ambulantně i za hospitalizace.

Nabízíme:
 • Řešení všech kožních patologií
 • Komplexní terapii lymfedému pro všechna stadia onemocnění dle platného standardu
 • Světloléčbu UVA, UVB 311, kabinu i lokální zářiče, světloléčebné hřebeny
 • Ošetření soft LASEREM
 • Kryodestrukci nemelanomových nádorů kryodestrukční jednotkou ERBO KRYO
 • Dermatochirurgické zákroky – excize kožních nádorů, elektrokauterizace stopkatých projevů
 • Vyšetření DIGITÁLNÍM DERMATOSKOPEM
 • Lékařský chemický peeling
 • Skleroterapii - odstraňování retikulárních varixů


Volný čas pacientů

 • Možnost zakoupení denního tisku
 • Sledování televizních programů v jídelně pacientů
 • Pronájem televizoru na pokoj
 • Pronajmutí samostatného pokoje s televizorem
 • Možnost návštěv v ambulantní části oddělení mimo návštěvní dobu

Kontakty na oddělení

 • Pracovna sester
  568 809 612
 • Ambulance
  568 809 613
 • Lymfodrenáže
  568 809 629
 • Světloléčba
  568 809 774
 
zobrazit celý text skrýt celý text
Telefonní kontakty Ke stažení Fotogalerie
Telefonní kontakty

Telefonní kontakty

Lékařka

Nemocnice Třebíč MUDr. Klára Benešová kbenesova@nem-tr.cz Nemocnice Třebíč MUDr. Sandra Bogorová sbogorova@nem-tr.cz Nemocnice Třebíč MUDr. Vendula Broulíková vbroulikova@nem-tr.cz
Ke stažení Fotogalerie