Porodnická ambulance

Hlavní telefon568 809 360Hlavní mailporodnice@nem-tr.czKde nás najdeteBudova M2
Podlaží 4. NP
Ordinační hodiny7:30 - 12:00kompletní ordinační hodiny
Porodnická ambulance

Přítomnost otce u porodů umožněna


S okamžitou platností a účinností umožňujeme přítomnost otce u všech porodů za přesně specifikovaných a vymezených podmínek:

  • Doprovázející je zdráv, nemá příznaky onemocnění COVID-19. Doprovázející osobě změříme teplotu, která nesmí přesáhnout 37° C.
  • Doprovázející osoba není v karanténě.
  • Doprovázející osoba musí mít nasazen ochranný prostředek dýchacích cest na nose a ústech (ústenku), se kterou se dostaví a ostatní osobní ochranné pomůcky, které dostane v porodnici.
  • Doprovázející osoba musí podstoupit hygienickou dezinfekci rukou.
  • Doprovázející osoba je povinna vyplnit Čestné prohlášení (níže ke stažení), ve kterém potvrdí, že nemá příznaky onemocnění COVID-19.
  • Při nadměrném provozu na porodním sále si vedení porodního sálu VYHRAZUJE možnost zákazu vstupu doprovodu na porodní sál.

 

Věříme, že nové vstřícné opatření Vám pomůže prožít si co nejlépe Váš porod.

  

S platností od 1. 1. 2016 hradí pacient při ošetření mimo stanovenou ordinační dobu regulační poplatek ve výši 90,- Kč.


Kardiotokografie

Monitorace kardiotokografem – CTG (těhotné toto vyšetření nazývají slengově „pásy“) je přístrojové monitorování akce srdeční plodu a děložních stahů matky. Srdce plodu tepe téměř 2x rychleji než srdce maminky. Frekvence srdečních ozev se pohybuje většinou v rozmezí asi 120 –160 úderů za minutu. Doba testu je 20 – 40 min. Monitorování se provádí v prostorách porodnické ambulance.


Porodnická ambulance 

Tato ambulance se nachází v prostorách porodních sálů ve 4. podlaží budovy M2. V této ambulanci jsou většinou ošetřovány budoucí maminky v posledních týdnech těhotenství, které byly předány svým ošetřujícím gynekologem do naší péče.

Těhotným je natočen kardiotokografický záznam srdeční akce děťátka, většinou změřen tlak krve, teplota a vyšetřena biochemicky moč. Poté je provedeno biometrické a dopplerovské vyšetření ultrazvukem.
Při biometrickém vyšetření se odhaduje hmotnost plodu, množství plodové vody a zralost placenty. Principem dopplerovského vyšetření (flowmetrie) - je měření průtoků cévami pupečníku či cévami (zpravidla mozku) plodu k ověření dobré funkce placenty a výživy plodu.
Ošetřující lékař poté u těhotné ohodnotí zralost porodních cest vaginálním vyšetřením.
  • Ordinační doba porodnické ambulance je od 7.30 do 12.00 hodin a je vhodné se do ní předem objednat na telefonu č. 568 809 360.

V porodnické ambulanci se rovněž provádí ambulantní ošetření budoucích maminek ve druhé polovině těhotenství s akutním problémem.

Ošetření pak probíhá v kteroukoliv denní či noční dobu včetně víkendů a svátků.

zobrazit celý text skrýt celý text
Ordinační hodiny Fotogalerie
Ordinační hodiny

Ordinační hodiny

Pondělí - pátek  7:30 - 12:00     

Fotogalerie