Porodnická ambulance

Hlavní telefon604 230 157, +420 568 809 360Hlavní mailporodnice@nem-tr.czKde nás najdeteBudova M2
Podlaží 4. NP
Ordinační hodiny7:30 - 12:00kompletní ordinační hodiny
Porodnická ambulance

PORODNICKÁ AMBULANCE

Ambulance se nachází v prostorách porodních sálů ve 4. podlaží budovy M2. Jsou zde většinou ošetřovány budoucí maminky v posledních týdnech těhotenství.

  • Registrace:

Do této ambulance přicházejí budoucí rodičky, které chtějí rodit v třebíčské porodnici  a které byly předány svým gynekologem k tzv. registraci (check in). Tyto budoucí maminky přicházejí s doporučením svého gynekologa. Při registraci je každá budoucí maminka založena do nemocničního informačního systému, je jí změřena tělesná teplota, krevní tlak a vyšetřena moč biochemicky. Poté následuje pohovor s lékařem a je provedeno ultrazvukové vyšetření.

  • Sledovaná a potermínová těhotenství:

Těhotným je natočen kardiotokografický záznam srdeční akce děťátka, změřen tlak krve, teplota a vyšetřena biochemicky moč. Monitorace kardiotokografem – CTG (těhotné toto vyšetření nazývají také slangově „pásy“) je přístrojové monitorování akce srdeční plodu a děložních stahů matky. Srdce plodu tepe téměř 2x rychleji než srdce maminky. Frekvence srdečních ozev se pohybuje většinou v rozmezí asi 120 –160 úderů za minutu. Doba testu je 20 – 40 min.

Poté je provedeno biometrické a dopplerovské vyšetření ultrazvukem.
Při biometrickém vyšetření se odhaduje hmotnost plodu, množství plodové vody a zralost placenty. Principem dopplerovského vyšetření (flowmetrie) je měření průtoků cévami pupečníku či cévami (zpravidla mozku) plodu k ověření dobré funkce placenty a výživy plodu.
Ošetřující lékař poté u těhotné ohodnotí zralost porodních cest vaginálním vyšetřením.

  • Ordinační doba porodnické ambulance je od 7.30 do 12.00 hodin a je vhodné se do ní předem objednat na telefonu č. 604 230 157, event. 568 809 360.
  • Akutní ošetření:

V porodnické ambulanci se rovněž provádí ambulantní ošetření budoucích maminek ve druhé polovině těhotenství s akutním problémem.

Ošetření pak probíhá v kteroukoliv denní či noční dobu včetně víkendů a svátků.

 

 

zobrazit celý text skrýt celý text
Ordinační hodiny Fotogalerie
Ordinační hodiny

Ordinační hodiny

Pondělí - pátek  7:30 - 12:00     

Fotogalerie