Výstava fotografa Jakuba Mertla v Nemocnici Třebíč

Od úterý 5. února mají návštěvníci, pacienti i zaměstnanci Nemocnice Třebíč možnost vidět v prostorách recepce budovy M2 výstavu fotografií Jakuba Mertla s názvem „Třebíč, tady jsem doma". Výstava bude přístupná do konce března.

Jakub Mertl je rodákem z Třebíče. Jeho tvorba pokrývá široké spektrum žánrů. Rodinné, portrétní a svatební focení je jeho denním chlebem. Z jeho volné tvorby vyzařuje obrovská hloubka, prostor, jiný svět, tajemno a emoce.Krajiny, které Jakub transformuje do podoby snových zemí jsou světem, ve kterém se člověk snadno utopí i najde zároveň. Jakub je jedním z fotografů, jejichž fotografie vypadají jako by byly malované kouzelným štětcem. Jeho fotografie přiznávají pečlivou a náročnou postprodukci, což nemění nic na faktu, že se jedná o bravurní práci. Preciznost a smysl pro detail se snoubily s citem pro krásu, jemnost, malebnost a fantazii.

„Jsme moc rádi, že jsme se s Jakubem domluvili na výstavě jeho fotografií. Už při listopadové výstavě v rámci adventního koncertu naší nemocnice jsme zaznamenali velký zájem o vystavené fotografie a především kladné ohlasy zaměstnanců, což byl impuls k uskutečnění této výstavy,“ popisuje ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.