Režim pro eliminaci šíření respiračních onemocnění

Vážení pacienti a návštěvníci nemocnice,

v současné době se Českou republikou šíří vlna akutních respiračních infekcí včetně chřipky. Aktuální situaci lze na základě vývoje a dalšího nárůstu nemocnosti označit za probíhající epidemii.

Z tohoto důvodu Vás žádáme o nošení respirátorů FFP2 bez výdechového ventilu ve vnitřních prostorách nemocnice s cílem ochránit pacienty, u nichž respirační onemocnění může mít vzhledem k jejich základnímu zdravotnímu stavu závažný průběh.

Návštěvu hospitalizovaných pacientů odložte i v případě mírných příznaků respiračního onemocnění (rýma, kašel, zvýšená teplota) a po blízkém kontaktu s osobami s akutně probíhajícím respiračním onemocněním.

Prosíme o dodržování uvedených preventivních opatření – přispějete tím k zachování stávajícího režimu návštěv hospitalizovaných pacientů, už z důvodu nadcházejících svátků.

Děkujeme.