Mezinárodní den sester - 12. května

12. května 1820 se anglické šlechtické rodině Nightingalových narodila v Itálii dcera Florence. O pár let později se Florence Nightingalová díky svému silnému sociálnímu cítění, píli a odhodlání stala nejvýznamnější sestrou v historii světového ošetřovatelství. Na počest jejího narození se slaví 12. květen jako Mezinárodní den sester. Zatímco po celém světě se tento den slaví již od 70. let 20. století, u nás se tato tradice výrazněji ujala teprve ve druhé polovině 90. let.

Vážená kolegyně, vážený kolego,

dovolte mi, abych Vám u příležitosti Mezinárodního dne sester jménem vedení Nemocnice Třebíč  vyjádřila srdečné poděkování a uznání za Vaši poctivou práci, obětavost a přístup k pacientům.

Vaše role byla, je a nadále bude nezastupitelná. Sebelepší technologie nenahradí osobnost a „obyčejnou" každodenní práci nelékařského zdravotnického personálu.

Těším se na setkání s Vámi!

Mgr. Alena Hošková, náměstek pro ošetřovatelskou péči