Děkujeme dárcům! Finanční dary pro třebíčskou nemocnici. Co se za ně nakoupilo v roce 2021

Finanční dary pro třebíčskou nemocnici pomáhají. V roce 2021 bylo nakoupeno 7 moderních přístrojů. Hodnota přístrojového vybavení pořízeného z finančních darů se vyšplhala na čtyři a čtvrt milionu korun.

Přátelé, partneři, bývalí pacienti, veřejnost, toto všechno jsou dárci, kteří se podíleli na financování mnoha vybavení, které se i přes další divoký covid rok 2021 podařilo nakoupit.  Zajistili tak zvýšení kvality poskytované péče obyvatel Třebíče, ale také dalších pacientů celého třebíčského regionu.

Přehled položek pořízených z darů v roce 2021 (ceny včetně DPH):

Fundus kamera pro oční oddělení

1 206 007,00 Kč

Ultrazvuk pro urologické oddělení

1 143 450,00 Kč

Perimetr pro oční oddělení

602 580,00 Kč

Analyzátor COBAS pro centrální laboratoře

302 411,00 Kč

Cystoskop pro urologické oddělení

241 049,35 Kč

Diagnostický přístroj InBody 370s  pro oddělení nutriční terapie

235 950,00 Kč

Lůžka pro LDN 7 ks

227 291,75 Kč

Bezdrátový ultrazvuk Vscan Air pro gyn-por oddělení  (porodní sály)

194 500,00 Kč

Fototerapie pro novorozenecké oddělení

134 372,92 Kč

Hodnota celkem

4 287 612,02 Kč

Gynekologicko porodnické oddělení, konkrétně naše porodní sály nově zdobí ultrazvukový přístroj Vscan Air. Jedná se o převratný bezdrátový ultrazvukový přístroj, který umožňuje rychlé skenování celého těla kdykoliv a kdekoliv. „Ultrazvuk je využíván při sledování aktuálního stavu rodiček na porodních boxech a přispívá ke zpřesnění a zrychlení rozhodování v akutních stavech a komplikacích,“ vysvětluje funkci bezdrátového ultrazvuku ředitelka nemocnice Eva Tomášová. Financování ultrazvuku v celkové hodnotě 192 tisíc zajistili Dřevozpracující výrobní družstvo,  Wera Werk s.r.o. a TIPA Telekom plus a.s.

Opravdu velkou radost ze zakoupení přístroje fototerapie mělo novorozenecké oddělení. Léčba novorozenecké žloutenky se pomocí tohoto přístroje výrazně zkracuje. „Což velmi ocení každá novopečená maminka, čekající na okamžik uzdravení a propuštění svého miminka domů,“ komentuje přínos fototerapie ředitelka Tomášová. Pořizovací cena fototerapie byla 134 tisíc korun. Na fototerapii se složilo mnoho dárců, kteří přispěli do veřejné sbírky, dále obce z našeho regionu a společnost Nutricia a.s.

Pro pacienty ambulance i standardního urologického oddělení byl v říjnu zakoupen nový ultrazvukový přístroj nejvyšší třídy a rigidní cystoskop. Pořizovací cena ultrazvuku byla 1 milion a  143 tisíc korun. Ultrazvuk od společnosti MEDKONSULT, s.r.o. byl z části financován prostřednictvím dotačních prostředků Nadace ČEZ a obcí Dukovany, Mohelno, Nárameč a Petrovice a také se finančně podílelo mnoho dalších obcí z našeho regionu.

Pořizovací cena rigidního cystoskopu je téměř čtvrt milionu korun. Na financování cystoskopu od společnosti Olympus Czech Group, s.r.o., člena koncernu se výrazně podílel dotací Nadační fond MUŽI PROTI RAKOVINĚ, a také společnost Jaroměřická mlékárna, a.s.

Oční oddělení zakoupilo fundus kameru v pořizovací hodnotě 1 milion a 206 tisíc korun a nový perimetr za 602 tisíc korun. Na tyto přístroje byly použity dary od města Třebíč a společností Huhtamaki Česká republika, a.s. a VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s.

Centrální laboratoř byla dovybavena analyzátorem COBAS za 302 tisíc korun, který zaplatila společnost PKS stavby a.s.

Oddělení nutriční terapie nyní disponuje diagnostickým přístrojem InBody 370s za bez mála 236 tisíc korun, na jeho financování se podílely společnosti TTS energo a.s. a TOMIreko, s.r.o.

Pacienti léčebny dlouhodobě nemocných díky dárcům odpočívají na sedmi nových lůžkách za 227 tisíc korun, na jejichž financování se velkou měrou podílel dotacemi Moravskobudějovický mikroregion a obec Březník.

Nemocnice Třebíč si každého finančního daru velmi váží. „Děkujeme, štědří dárci nám pomáhají zvyšovat úroveň jednotlivých vyšetření našich pacientů i celkového komfortu při hospitalizaci,“ děkuje všem dárcům ředitelka Tomášová.