Rychlé vyhledávání na stránkách 

AKTUÁLNĚ

Nabízíme kondiční cvičení v bazénu

Počasí koupání nepřeje. U nás ale ano a budete v teple. Tak udělejte něco pro své zdraví v našem bazénu.
Nabízíme Vám Aquafitness – skupinové cvičení kondiční, pro těhotné, seniory i rehabilitační pacienty.   
Pohyb ve vodě navozuje fyzické i psychické uvolnění, umožňuje trénink svalové síly i vytrvalosti a až 4x rychleji dochází k redukci váhy než na suchu.
Cvičení má rehabilitační účinky, navozuje fyzické i psychické uvolnění, nedochází k přetížení vašich svalů a díky tlaku vody na povrch těla dochází k masážnímu efektu.

Kompletní informace najdete sekci oddělení  - rehabilitační oddělení.
Fotografie najdete po otevření celé zprávy vlevo.


Nemocnice Třebíč dostala 16 nových monitorů chránících novorozence před syndromem náhlého úmrtí

Dnes – středa 20.8. 2014 - primářka dětského oddělení MUDr.  Allena Holubová převzala 16 monitorů dechu Babysense II. Dar chránící kojence před syndromem náhlého úmrtí předaly představitelky Nadace křižovatka Veronika Manoušková a České spořitelny Dagmar Sladká.

Na novorozeneckém oddělení chrání dlouhodobě toto zařízení všechny děti. V části JIP je kontrola dvojnásobná, protože jsou standardně využívány i další zařízení – monitory životních funkcí. Přístroj Babysense má záruční dobu 2 roky a po té ho není možné dál využívat. Po lhůtě je tedy nezbytné přístroje vyřadit a nahradit novým. Celková hodnota daru je 40.000,-Kč.

Syndrom náhlého úmrtí je definován jako náhlá a neočekávaná smrt kojence. Příčina zůstává často neobjasněna. Nejvíce jsou ohroženy děti do 6 měsíců, ale riziko přetrvává až do 1 roku. V případě selhání dechu dítěte spouští přístroj zvukový a světelný signál. Nemocnice Třebíč rodičům nabízí rodičů pronájem tohoto zařízení, aby k ohrožení syndromem nedocházelo ani v domácím prostředí.