Rychlé vyhledávání na stránkách 

AKTUÁLNĚ

Nemocnice Třebíč nakoupila speciální lůžka z výtěžku Benefiční akce

Sedm speciálních polohovacích lůžek nakoupila Nemocnice Třebíč z výdělku Benefiční akce. Všechna zpříjemňují pobyt klientům na odděleních LDN v Třebíči a na detašovaném pracovišti v Moravských Budějovicích. Finanční prostředky pocházejí z výtěžku koncertu, který byl spojen s dražbou uměleckých děl výtvarníků z Vysočiny.

 Celkový zisk z benefičních akcí na podporu seniorů hospitalizovaných v Nemocnici Třebíč pořádaných v listopadu byl 100.000 Kč. „Po skončení aktivit následovalo výběrové řízení na lůžka a nyní už si všechna vyzkoušeli první pacienti“, komentuje akci Ing. Eva Tomášová, ředitelka Nemocnice Třebíč.

 Jedním z největších přispěvatelů byla společnost TEDOM, která v internetové aukci obrazů nakoupila díla za 23 tisíc korun. Zástupce společnosti Vlado Murár to komentoval slovy: Spojení aukce obrazů s konkrétním účelem využití vybraných peněz se nám zdálo zajímavé. Jsme rádi, že jsme tímto způsobem mohli přispět na nákup potřebného vybavení pro třebíčskou nemocnici.

 „Polohovací lůžka jsou vhodná z důvodu snížení rizika otlaků a proleženin a zlepšují prokrvení tělních partií, variabilitu polohy lůžka zajištují zdravotničtí pracovníci pomocí ovladače.“ popisuje náměstkyně pro léčebnou péči MUDr. Edita Richterová a dodává na závěr: „ s odstupem několika měsíců musíme ještě jednou všem, kteří pomohli, poděkovat.“            Nadace ČEZ podpořila nákup ultrazvuku pro Nemocnici Třebíč

Nadace ČEZ - Nadace ČEZ předala Nemocnic Třebíč finanční dar ve výši 700 tisíc korun. Finanční dar je určený k nákupu celotělového diagnostického ultrazvukového přístroje. Ten bude v roce 2015 jednou z největších investic nemocnice do zdravotnické techniky.

 „Jen z vlastních zdrojů a prostředků zřizovatele není možné zajistit modernizaci všech potřebných přístrojů, snažíme se proto oslovovat potenciální partnery“, vysvětluje ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová a dodává: „Díky jejich pochopení se nám daří zkvalitňovat nejen vybavení, ale především i péči o pacienta“. Nový ultrazvuk může zkrátit čekací dobu na potřebné vyšetření, ale také usnadní a zároveň zkvalitní práci lékařů. „S třebíčskou nemocnicí spolupracujeme dlouhodobě a do budoucna se na tom jistě nic nezmění. Obnova přístrojů pro kvalitní vyšetření pacientů je zásadní a vynaložené prostředky jsou zde na místě,“ sdělil při setkání Miloš Štěpanovský, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany.    

 Nadace ČEZ patří mezi dlouhodobě největší podporovatele Nemocnice Třebíč. Za deset let přispěla na pořízení zdravotnických prostředků částkou téměř 2 miliony korun. Například v loňském roce byl příspěvek v celkové výši 400 tisíc využit k nákupu moderní laparoskopické věže. „Vážíme si každého příspěvku a pomoci. Jako důkaz vděku dárcům jsme ve vestibulu recepce zřídili Tabuli dárců, kde jsou ti největší za deset let i ti poslední za půl roku zveřejněni. Děkujeme jim“, uzavřela Eva Tomášová.