Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek navštívil třebíčskou nemocnici

Třebíč, 3. 7. 2023 – První prázdninové pondělí přivítalo vedení třebíčské nemocnice vzácnou návštěvu. Místopředseda vlády a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek zařadil v rámci své pracovní cesty po Vysočině do svého programu prohlídku Nemocnice Třebíč. Na návštěvě ho doprovázela poslankyně a členka zdravotnického výboru Sněmovny Martina Ochodnická.

Ředitelka nemocnice Eva Tomášová seznámila ministra s chodem a hospodařením nemocnice, s dokončenou a plánovanou výstavbou a prohlídkou nemocničního areálu. Trasa prohlídky zahrnovala představení urgentního příjmu, radiodiagnostického oddělení, ARO a interního a chirurgického pavilonu. Návštěva byla zakončena před chátrající budovou S, ve které se v současnosti nachází archiv. Záměrem nemocnice, a současně zbožným přáním, je vybudovat v těchto prostorách novou léčebnu dlouhodobě nemocných. Ministr Válek tuto vizi podpořil a vyjádřil jí plnou podporu.

„Díky tomu, že pravidelně navštěvuji nemocnice po celé České republice, mám možnost vidět naše zdravotnictví jinak než od stolu a zpětná vazba přímo z nemocnic je pro mě velmi důležitá. Mohu lépe reagovat na jejich potřeby i hledat prostor pro zlepšení. Dnes navštívené nemocnice ukázaly jasnou vizi rozvoje, v jejímž středu je pacient. Ocenil jsem i velmi efektivní nakládání s prostředky z evropských fondů, vynaložených na zkvalitnění péče,” uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

„Vážíme si zájmu ministra Válka setkat se s vedením nemocnice a možností seznámit ho s proměnou a komplexní modernizací třebíčské nemocnice, kterou v posledních letech prošla. Ministr si ochotně vyslechl i co je naším trnem v patě a s čím se dennodenně potýkáme,“ komentuje ministerskou návštěvu ředitelka nemocnice Eva Tomášová.

Setkání se účastnili

Za Ministerstvo zdravotnictví ČR:

pan prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA, EBIR,

místopředseda vlády a ministr zdravotnictví

Mgr. Jan Řežábek, vedoucí tiskového oddělení MZ

Další (doprovod ministra zdravotnictví):

Mgr. Martina Ochodnická, poslankyně

Ing. Jiří Blažek, TOP 09

Za Nemocnici Třebíč:

Ing. Eva Tomášová, ředitelka

MUDr. Lenka Mrázová, náměstek pro léčebnou péči

Mgr. Alena Hošková, náměstek pro ošetřovatelskou péči