Jak laparoskopicky operovat střeva. Primář chirurgie školil lékaře

Třebíč - Ve dnech 20. - 21. března 2024 se na operačních sálech třebíčské nemocnice opět školilo. Tentokrát se jednalo o chirurgickou oblast a lektorem byl samotný primář třebíčské chirurgie MUDr. Jan Cagaš. Tématem workshopu byla laparoskopická resekce střeva, kterou na třech dvouhodinových operacích předvedl lékařům z Pelhřimova, Havlíčkova Brodu, Opavy, Ostravy a z Karviné. Online přenos operace většina lékařů sledovala o patro níže v edukačním sále přímo pod operačními sály.

Chirurgické workshopy v Nemocnici Třebíč pomalu zdomácněly. „Je to skvělá vizitka kvality a schopností naší operativy. Neustále se posouvat kupředu, je v tomto oboru velmi zásadní. Oceňuji, že se třebíčská nemocnice stala výukovým pracovištěm a je schopna předávat svoje zkušenosti ostatním lékařům,“ komentuje konání workshopu ředitelka nemocnice Eva Tomášová.

Mgr. Jitka Mácová - tisková mluvčí, Nemocnice Třebíč, e-mail: jmacova02@nem-tr.cz, 3/2024