Gynekologie | Porodnická ambulance

Umístění: Purkyňovo nám. 2 / budova M /4. podlaží

Tel.: 568 809 360, e-mail: porodnice@nem-tr.cz

 

S platností od 1. 1. 2016 hradí pacient při ošetření mimo stanovenou ordinační dobu regulační poplatek ve výši 90,- Kč.


Kardiotokografie
Od 36. týdne těhotenství jsou většinou budoucí maminky sledovány svým gynekologem nebo odesílány k monitorování kardiotokografem – CTG (těhotné toto vyšetření nazývají slengově „pásy“). Kardiotokografie je přístrojové monitorování akce srdeční plodu a děložních stahů matky. Srdce plodu tepe asi 2x rychleji než srdce maminky. Frekvence srdečních ozev se pohybuje v rozmezí asi 120 –160 úderů za minutu. Monitorování je vhodné ambulantně kontrolovat 1x týdně až do porodu. Doba testu je 20 – 30 min. Monitorování se provádí každý den dopoledne v prostorách porodnické ambulancev budově M na porodních sálech. Zde se rovněž provádí ambulantní ošetření budoucích maminek, které mají nějaký akutní problém v posledním trimestru těhotenství. Ošetření probíhá i v době pohotovosti (v odpoledních a nočních hodinách a o víkendech či svátcích) na porodním sále ve 4. podlaží Pavilonu pro matku a dítě - budova M.

Porodnická ambulance 
Tato ambulance se nachází v prostorách porodních sálů ve 4. podlaží budovy M. V této ambulanci jsou většinou ošetřovány budoucí maminky po 30. týdnu těhotenství. Dochází sem těhotné, které odeslal jejich gynekolog do předání do naší péče. 

Tato ambulance má provozní dobu každý všední den od 7.30 do 12.00 hod. a je vhodné se do ní předem objednat (objednání na tel. č. 568 809 360).

Těhotným je natočen kardiotokografický záznam srdeční akce děťátka a většinou proveden i ultrazvuk. Provádí se biometrické a dopplerovské vyšetření.
Při biometrickém vyšetření se odhaduje hmotnost plodu, množství plodové vody a zralost placenty. Principem dopplerovského vyšetření (flowmetrie) - je měření průtoků cévami pupečníku či cévami (zpravidla mozku) plodu k ověření dobré funkce placenty a výživy plodu.
Ošetřující lékař poté u těhotné ohodnotí zralost porodních cest vaginálním vyšetřením.


 
 

Ordinanční hodiny

Pondělí - pátek  7:30 - 12:00     
 


Kontakty na oddělení

  • Budova M – porodní sály – 568 809 360; porodnice@nem-tr.cz 
 

Fotogalerie

Předporodní  kurz 
 
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance