Máte zájem o očkování proti onemocnění Covid-19? Nově tuto možnost nabízí ordinace MUDr. Veroniky Kvapilové, která sídlí v naší nemocnici v suterénu budovy N.
Ordinace MUDr. Veroniky Kvapilové nabízí očkování proti onemocnění Covid-19 všem zájemcům, tedy i neregistrovaným.
Adresa: Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace, Purkyňovo nám. 133/2, budova U, přízemí vlevo.
Neregistrovaní pacienti s sebou kartičku ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY + OBČANSKÝ PRŮKAZ.
Doporučuje se na očkování objednat:
Očkování probíhá každou středu od 12.00 do 13.00 hodin i pro neobjednané pacienty. |
Vakcinace se doporučuje, bez ohledu na počet aplikovaných dávek vakcíny proti covid-19 v minulosti:
● všem osobám ve věku 60 a více let,
● osobám ve věku 6 měsíců a starším se závažným chronickým onemocněním, zejména
○ chronické plicní onemocnění (např. astma, CHOPN, cystická fibróza),
○ chronické onemocnění srdce a cév, závažná nekompenzovaná hypertenze,
○ chronická onemocnění jater a ledvin,
○ obezita s BMI ≥35 kg/m2 u dospělých a s těžkou obezitou u dětí,
○ chronická metabolická onemocnění, včetně diabetes mellitus typu 1 nebo 2,
○ neurologické stavy, jako je např. demence, Alzheimerova choroba, epilepsie, cévní mozkové příhody, roztroušená skleróza a další,
○ předčasně narozené děti (nejvýznamnější rizikový faktor pro hospitalizaci u dětí),
● těhotným ženám,
● zdravotnickým pracovníkům,
● pracovníkům a klientům zařízení sociální péče,
● imunokompromitovaným osobám ve věku 6 měsíců a starším.
První listopadovou sobotu proběhl v třebíčské nemocnici DEN PRO MEDIKY. Medici navštívili naši nemocnici, společně si prohlédli nové operační sály a poté zavítali na jednotlivá oddělení, o která projevili zájem.
Medici ocenili především příjemnou atmosféru, aktivitu a vstřícnost lékařů, komunikaci, otevřenost a v neposlední řadě pozvání na společný oběd. Využili tak ideální příležitost podívat se do reálného provozu naší nemocnice, získat cenné informace od našich specialistů a také konzultovat své budoucí kariérní možnosti.
Děkujeme všem zúčastněným, kteří se zapojili do prezentace naší nemocnice!
Náborové příspěvky jsou vypláceny z krajského rozpočtu. Jsou odstupňovány dle pracovních pozic pro mladé lékaře, lékaře s atestací, nelékaře s tím, že tato kategorie byla kromě sester nově rozšířena i o pozice se specializovanou způsobilostí.
Náborové příspěvky jsou vypláceny jednorázově, jejich přijetím se nový zaměstnanec zavazuje odpracovat v krajské nemocnici minimálně 4 roky u lékařů a 3 roky u nelékařů.
Lékařům je nabízen příspěvek ve výši 100 až 500 tisíc korun, nelékaři nastupují s příspěvkem 65 až 150 tisíc korun.
Dětské a novorozenecké oddělení třebíčské nemocnice převzalo v pátek 25. října 2024 od Nadačního fondu LA VIDA LOCA pět malovaných kufříků do života. Dostanou je děti, které opustí porodnici bez rodičů. V kufříku si odnesou vzpomínky na první dny svého života, které by jinak byly navždy zapomenuty. Dar z rukou zástupkyň nadačního fondu převzaly ředitelka nemocnice Eva Tomášová, primářka Alena Holubová a vrchní sestra Kamila Číháková.
Ne každý vyrůstá ve své původní rodině. Až pět set dětí v České republice každý rok opouští porodnici bez své biologické maminky a k pěstounům, adoptivním rodičům nebo do kojeneckého ústavu si nese jen propouštěcí zprávu z porodnice. Nedozví se z ní, jak přišlo na svět, jak vypadalo, ani kdo ho choval v náručí místo maminky.
Nadační fond LA VIDA LOCA vše změnil. Přišel s projektem Život v kufříku. Spolu se zdravotními sestřičkami plní dětem kufříky porodním náramkem, fotografiemi, otisky nožiček, prvním dudlíkem, osobními vzkazy, oblečkem nebo hračkou, kterou uháčkovaly dobrovolnice.
„Život v kufříku jim dává vědět, že byly milovány, s láskou chovány sestřičkami a opečovávány lékaři. Kufřík nese jasnou zprávu: Jsi pro nás důležitý a stál jsi nám za to, abychom pro tebe tohle všechno připravili! Život v kufříku symbolizuje vazby, vztahy, komunikaci, životní příběhy a kotvy - tolik důležité pro sebepřijetí a identitu každého z nás,“ vysvětlují smysl vzpomínkových kufříků jeho zakladatelky.
Jen málokdo si umí představit, jak náročné je pro děti vyrovnávat se s tím, že je matka po narození opustila. „Ročně jsou to v naší nemocnici v průměru tři děti, které neodchází v rodičovské náruči domů, ale do pěstounských či adoptivních rodin. O jejich životním začátku zůstane nesmazatelná stopa alespoň uvnitř tohoto kufříku,“ oceňuje uchování kufříkových vzpomínek ředitelka nemocnice Eva Tomášová.
Do projektu již bylo zapojeno šedesát šest porodnic napříč celou Českou republikou. V pátek poprvé přicestovalo pět kufříků i do třebíčské nemocnice a tím se stala šedesátou sedmou v pořadí.
Milí medici, blíží se Vám ukončení studia lékařské fakulty a chcete poznat, jak to chodí v naší nemocnici? Láká Vás učit se od nejlepších? Pracovat se špičkovým přístrojovým vybavením?
Nabízíme unikátní možnost nahlédnout do třebíčské nemocnice přímo pod ruce našim lékařům a udělat si větší jasno - kam po medicíně.
Nemocnice Třebíč vás srdečně zve na Den pro mediky, který se uskuteční 2. listopadu 2024!
Tento jedinečný den vám nabídne příležitost podívat se do reálného provozu naší nemocnice, získat cenné informace od našich specialistů a také konzultovat své budoucí kariérní možnosti.
Program:
• komentované prohlídky jednotlivých oddělení
• neformální networking s lékaři
• oběd a malý dárek na závěr
REGISTRACE přes → přihlašovací formulář.
Začátek v 10:00 hodin v zasedací místnosti budovy O2 - prezentace primářů/lékařů jednotlivých oddělení.
Pro zájemce prohlídka nových operačních sálů, poté návštěva vybraných oddělení.
Oběd v jídelně pro zaměstnance.
Ukončení - individuálně dle potřeby medika.
Kontaktní osoba: Mgr. Jitka Mácová, jmacova02@nem-tr.cz, tel. 739246678
V úterý 15. října od 16.00 hodin se v zasedací místnosti budovy O2 konala přednáška pro veřejnost POSKYTNUTÍ PRVNÍ POMOCI.
Veřejnost byla seznámena s teorií základů první pomoci a jak postupovat při kardiopulmonální resuscitaci včetně praktické ukázky.
Přednášející:
MUDr. Matej Gabriš – Kardiopulmonální resuscitace
Bc. Zdeňka Musilová – První pomoc pohledem sestry urgentního příjmu
Podzimní a zimní období je každoročně spojeno se zvýšeným výskytem akutních respiračních onemocnění. Závažný průběh mohou způsobit onemocnění vyvolaná viry chřipky, respiračním syncytiálním virem („RS virus“) a SARS-CoV-2 a jejich komplikace. Původci těchto nákaz se přenášejí především kapénkami, šíří se tedy nejvíce prostřednictvím kýchání, kašlání, mluvení a mohou též ulpívat na předmětech, se kterými byl nemocný v kontaktu. Šíří se poměrně snadno a rychle, zejména v uzavřených prostorách.
Ve snaze zachovat co nejdostupnější sociální kontakt našich pacientů, upozorňujeme návštěvy na rizika případného přenosu nákazy a vyzýváme je k pečlivému posouzení zdravotního stavu před samotnou návštěvou.
V souvislosti s přicházející vlnou respiračních nákaz a na základě doporučení MUDr. Barbory Mackové, MHA, hlavní hygieničky ČR s postavením vrchní ředitelky sekce ochrany a podpory veřejného zdraví, doporučujeme návštěvám pacientů i pacientům v ambulancích používání adekvátní ochrany dýchacích cest (rouška či respirátor).
Chráníte sebe, své blízké i náš zdravotnický personál.
Děkujeme.
S účinností od 25. 9. 2024
Ve středu 18. září 2024 předala Nadace Křižovatka dvacet pět monitorů dechu v celkové hodnotě sedmdesát pět tisíc korun na Dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice Třebíč. Dar z rukou ředitelky nadace Michaely Špunarové převzali ředitelka nemocnice Eva Tomášová, vedoucí lékař neonatolog Jaroslav Belvončík a vrchní sestra Kamila Číháková. Srdečné díky patří společnostem I&C Energo, NovaTech CZ, POZEMSTAV TŘEBÍČ, ALFEKO, SpedQuick Třebíč, “ZON“, MARVAL PODLAHY, NUKLEON a NUKLEON CZ za jejich finanční příspěvek k tomuto významnému projektu.
O projektu „Maminko, dýchám“
Cílem a smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit monitorem dechu každou postýlku pro miminko na porodnických, novorozeneckých a JIP odděleních nemocnic v České republice. Zároveň umožňuje rodičům výpůjčku monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým děťátkem domů. „Tyto výpůjčky maminkám zprostředkovává také naše nemocnice. Maminky touto výpůjčkou získají klidný spánek na půl roku. Je však možné si monitor dechu zapůjčit opakovaně,“ informuje ředitelka nemocnice Eva Tomášová.
O Nadaci Křižovatka
Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS) a o možnostech ochrany ohrožených dětí do jednoho roku věku. Díky štědrosti sponzorů a dárců pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense, který je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. Tento monitor dechu hlídá nejen zástavu dechu, ale také apnoické pauzy (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu novorozence. V případě potíží okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc dospělého, který může včas poskytnout dítěti první pomoc.
Za dvacet devět let své existence se nadaci podařilo vybavit novorozenecká a dětská oddělení českých nemocnic více než dvanácti tisíci monitory dechu v celkové hodnotě přesahující čtyřicet milionů korun.
Společně s Nadací Křižovatka může pomáhat každý – stačí zaslat libovolnou částku na číslo účtu nadace:
Konto Nadace Křižovatka: 7608414/0600 (MONETA Money Bank)
Konto veřejné sbírky „Maminko, dýchám“: 245910096/0600 (MONETA Money Bank)
Ve čtvrtek 12. září 2024 se uskutečnil třetí ročník setkání bývalých zaměstnanců, nyní v důchodu. Stejně jako v předchozích letech byla účast hojná, což potvrzuje oblíbenost této akce mezi bývalými kolegy. Setkání bylo příležitostí nejen k přátelskému posezení, ale také k předání důležitých informací o současném dění v nemocnici.
Paní ředitelka Eva Tomášová spolu s náměstky a manažerkou kvality na setkání všechny srdečně přivítala. Ve svém zhodnocení seznámila přítomné s chodem nemocnice, plánovanou výstavbou a úspěchy, kterých se v poslední době podařilo dosáhnout.
Kvůli nepříznivému počasí musela být bohužel zrušena plánovaná prohlídka areálu nemocnice, která měla být součástí programu. Nakonec to příliš nevadilo, vzniklo více prostoru na vzájemné povídání a sdílení společných vzpomínek.