Generální opravy a modernizace se v třebíčské nemocnici dočkal již druhý pavilon v řadě v případě dorozumívacího systému sestra – pacient. Nyní plně modernizované zařízení v budově M1 využívají oddělení infekční, kožní a plicní. V rámci celého projektu byla provedena výměna staré nevyhovující technologie. Nově nainstalované komunikační zařízení pracuje na principu centrální řídící jednotky, která propojuje jednotky jak na sesternách, tak jednotky u každého pacientského lůžka i jednotky u vstupů na pokoj. Celková pořizovací cena včetně daně činila čtyři a půl milionu korun. Výběrové řízení na opravu komunikačního zařízení vyhrála společnost TIPA Telekom plus a. s., která následně zajistila realizaci veškerých oprav.

Modernizace komunikačních jednotek v budově M1 plynule navázala na loňskou opravu téhož zařízení v budově U. „Komunikace mezi pacientem a ošetřovatelským personálem je často klíčová - obzvláště u starších či imobilních pacientů. Pacienti v izolaci jsou na tento způsob komunikace přímo odkázáni,“ popisuje význam a důležitost opravy dorozumívacího zařízení ředitelka nemocnice Eva Tomášová.

„Ráda bych poděkovala všem dárcům, kteří přispěli na pořízení tohoto pro pacienta velmi důležitého komunikačního systému. Okamžité přivolání pomoci či zajištění včasné léčebné i ošetřovatelské péče je naší prioritou,“ dodává ředitelka Tomášová.

 

Oprava dorozumívacího zařízení byla financována s podporou:

                                                                                                          v Kč

Město Třebíč 485 214,68
Moravskobudějovický mikroregion 200 000,00
VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a. s.
100 000,00
TTS energo s.r.o.
100 000,00
Huhtamaki Česká republika, a.s. 100 000,00
Zemědělské družstvo Hrotovice, družstvo
100 000,00
Obec Březník 50 000,00
MANN + HUMMEL (CZ) v.o.s. 50 000,00
MANN + HUMMEL Service s.r.o. 50 000,00
KOOPERACE Hrotovice, akciová společnost (a.s.) 30 000,00
AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. 10 000,00
KABELOVÉ BUBNY A BEDNY, s.r.o.
10 000,00
Obec Hvězdonovice 10 000,00
ZON spol. s r.o. 5 000,00
Dary obcí a další drobní dárci.

Děkujeme.

Vysočina navyšuje náborové příspěvky v nemocnicích.

Náborové příspěvky jsou vypláceny z krajského rozpočtu. Jsou odstupňovány dle pracovních pozic pro mladé lékaře, lékaře s atestací, nelékaře s tím, že tato kategorie byla kromě sester nově rozšířena i o pozice se specializovanou způsobilostí.

Náborové příspěvky jsou vypláceny jednorázově, jejich přijetím se nový zaměstnanec zavazuje odpracovat v krajské nemocnici nebo na záchrance minimálně 4 roky u lékařů a 3 roky u nelékařů.

Lékařům je nově nabízen příspěvek ve výši 100 až 500 tisíc korun, nelékaři nově nastupují s příspěvkem 60 až 150 tisíc korun.

Veselé Vánoce a pevné zdraví přejeme!

V pondělí 11. prosince 2023 v pravé poledne byl slavnostně otevřen nový modernizovaný babybox nové generace. Původní bedýnka pomohla od roku 2010 dvěma děťátkům. Dvířka nového babyboxu se otevírají automaticky a po vložení děťátka a aktivaci senzoru se zcela samočinně zavřou. Ručičky a nožičky děťátka jsou chráněny proti kolizi s dvířky fotobuňkami. Vnitřní prostor je klimatizován. Babybox je opatřen náhradním zdrojem energie a napojen mnohonásobně jištěnou signalizací na stálou službu na počítače a na mobilní telefony.

O slavnostní otevření se postaral samotný pan Ludvík Hess - zakladatel babyboxů v České republice.

Ve čtvrtek 7. prosince 2023 proběhl adventní koncert Nemocnice Třebíč, na kterém vystoupila Cimbálová muzika Grajcar. V úvodu večera předali partneři nemocnice paní ředitelce Ing. Evě Tomášové sponzorské šeky.

Ředitelka nemocnice ve své řeči shrnula aktivity nemocnice v uplynulém roce, poděkovala donátorům, podporovatelům a přátelům nemocnice. Všem přítomným popřála pohodový advent a pevné zdraví.

Třebíčská nemocnice se v roce 2023 významně přístrojově dovybavila. Obnova zdravotnické techniky byla financována z projektu REACT-EU v celkové hodnotě téměř stopadesáti milionů korun. Cílem projektu s názvem „Modernizace přístrojového vybavení a technologií“ je modernizace zdravotnické techniky a technologií za účelem rozvoje, zlepšení odolnosti a připravenosti Nemocnice Třebíč s ohledem na pandemickou situaci a další potenciální hrozby do budoucnosti. Záměrem projektu bylo zejména posílit dostupnost a kvalitu diagnostických pracovišť, laboratorních kapacit, modernizovat společnou interní a neurologickou JIP. Dotace přispěla k modernizaci zdravotnické techniky a technologií a navýšila laboratorních kapacity.

Společná interní a neurologická JIP se nyní pyšní novými zdrojovými mosty, defibrilátory, infuzní technikou, moderními lůžky a speciálním lůžkem pro obézní pacienty.

Anesteziologicko-resuscitační oddělení nově disponuje plicními ventilátory, ultrazvukovým přístrojem a špičkovými anesteziologickými přístroji s využitím na centrálních operačních sálech.

Centrální laboratoře vyšetřují na novém laboratorním mikroskopu, hemokultivačním přístroji a glukózovém analyzátoru. Současně také došlo k obnově základního vybavení, jako jsou centrifugy, chladničky, mrazničky a lednice na ukládání krevních vaků.

Velká část financí směřovala do obnovy zdravotnické techniky na operačních sálech - operační stoly, laparoskopické věže a ultrazvukový přístroj, umožňující fúzi se snímky z magnetické rezonance.


Oznamujeme, že byla nově otevřena AMBULANCE ODVYKÁNÍ KOUŘENÍ.

Ambulanci naleznete v prostorách plicního oddělení v budově M1 ve IV. nadzemním podlaží.

Lékař: MUDr. Zdeněk Beránek

Návštěva ambulance možná pouze po telefonickém objednání: +420 568 809 682.

Ordinační doba: ČTVRTEK 14.30 - 15.30

 

CHCETE PŘESTAT KOUŘIT? MY VÁM POMŮŽEME!

Společnost Annabis nabízí vánoční 30% slevu na všechny produkty v průběhu celého prosinece 2023.

V prodeji v Lékarně Nemocnice Třebíč.

V úterý 14. listopadu od 16.00 hodin se v zasedací místnosti budovy O2 konala přednáška pro veřejnost POSKYTNUTÍ PRVNÍ POMOCI.
Veřejnost byla seznámena s teorií základů první pomoci a jak postupovat při kardiopulmonální resuscitaci včetně praktické ukázky.

Přednášející:
Prim. MUDr. Edita Langrová – Kardiopulmonální resuscitace;
Bc. Zdeňka Musilová – První pomoc pohledem sestry urgentního příjmu;
Mgr. Helena Vlčanová – Základy první pomoci;
Ing. Miloš Drdla Dr., MBA – První pomoc při napadení, útoku nebezpečným agresorem.

Akci podpořilo město Třebíč a Všeobecná zdravotní pojišťovna.

Ve dnech 8. - 9. 11. 2023 společnost Aspironix s.r.o. ve spolupráci s Nemocnicí Třebíč - chirurgickým oddělením uspořádali v naší nemocnici odborný klinický bariatrický workshop.

Workshopu se zúčastnilo 36 lékařů, z toho 19 z České republiky, 11 z Polska a 6 ze Slovenska.


Je osvětové iniciativa, která je  součástí celosvětového projektu "Malnutrition Awareness Week". V České republice kampaň organizuje Aliance pro nutriční péči (www.apnp.cz), o.p.s.. Kampaň probíhá pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR.

Týden rizik malnutrice probíhá od 6. do 12. listopadu 2023. Cílem je upozornit širokou laickou i odbornou veřejnost na to, že malnutrice je vážným problémem, který negativně ovlivňuje přežívání pacientů a významně zvyšuje náklady na zdravotní péči, a že tento problém lze efektivně řešit.

V týdnu kampaně je spuštěna nová verze webu www.RizikaMalnutrice.cz s rozšířeným obsahem pro laickou veřejnost, která obsahuje informace o výživě při různých onemocněních, praktické návody, jak si pomoci a kalkulačku rizika.

Nově bude vytvořena sekce pro zdravotnické odborníky. Obsahem odborné části webu budou informace o příčinách a důsledcích malnutrice, návody a postupy, jak malnutrici diagnostikovat a léčit, včetně komplexního léčebného přístupu u různých stavů s využitím všech možností nutriční intervence.

První listopadovou sobotu proběhl v třebíčské nemocnici DEN PRO MEDIKY. Medici navštívili naši nemocnici, společně si prohlédli nové operační sály a poté zavítali na jednotlivá oddělení, o která projevili zájem.

Děkujeme všem zúčastněným, kteří se zapojili do prezentace naší nemocnice!

Medici ocenili především příjemnou atmosféru, aktivitu a vstřícnost lékařů, nadšení a přístup, komunikaci, otevřenost a v neposlední řadě pozvání na výtečný oběd.


zobrazit další