Lůžková oddělení | ORL (ušní nosní krční)

Umístění: Purkyňovo nám. 133/2 / pavilon C 2. poschodí

Lůžkové oddělení disponuje lůžky v rámci Společného lůžkového fondu (ORL + Urologického odd. + Chirurgického odd.). Dětské pacienty hospitalizujeme na dětském oddělení.

Na oddělení jsou zaměstnáni 4 kmenoví lékaři a jeden lékař externí.

Lékař ORL specializace je na oddělení přítomen v pracovní dny od 7:00 do 15:30 hodin, v nepracovní dny od 8:00 do 12:00 hodin. Mimo tuto dobu je hospitalizovaným pacientům k dispozici lékař chirurgické služby. Pacienty přicházející zvenčí ošetří Lékařská pohotovostní služba (pro dospělé nebo pro děti), mimo její provozní hodiny opět chirurgické nebo dětské ústavní pohotovostní služby. Ten může konzultovat ORL odborníka, který je nepřetržitě na mobilním telefonu.

Pacienti přijati na ORL oddělení jsou léčeni buď konzervativně (neoperačně) nebo podstupují operační léčbu (těchto pacientů je většina). Mezi onemocnění léčená konzervativně patří například komplikace zánětlivých onemocnění v ORL oblasti, infuzní kúry při nedoslýchavosti apod.

Z operačních výkonů je zdaleka nejčastějším výkonem adenoidektomie (odstranění "nosní mandle"), kterou provádíme videoendoskopicky v celkové anestezii. Mezi časté výkony patří dále tonsilektomie (odstranění "krčních mandlí"), zavedení ventilačních trubiček (gromet, "Stipul") do ušního bubínku při chronických a nebo recidivujících zánětech středouší.

Provádíme i ostatní výkony obvyklé na pracovištích našeho typu: septoplastiky (operace nerovné nosní přepážky zapříčiňující nosní neprůchodnost), funkční endoskopickou endonasální chirurgii dutin při jejich chronických zánětech a nosní polypose, operace patologických útvarů na krku (uzliny, cysty, neoperujeme štítnou žlázu) a ve slinných žlázách.

Mezi časté výkony patří též mikrolaryngochirurgie k léčbě malých nádorů hrtanu a diagnostice velkých. Cizí tělesa z polykacích cest odstraňujeme v celkové anestezii tzv. rigidní esofagoskopií (vyšetření jícnu kovovým tubusem). Plastiky odstouplých boltců provádíme v celkové anestezii, u pacientů do 10 let je výkon hrazen zdravotními pojišťovnami, nad 10 let účtujeme za oboustrannou plastiku 8.000,- Kč, za jednostrannou 6.000,- Kč.

Dále se zaměřujeme na korekci poúrazových deformit a anomálií nosního skeletu. Některé typy obličejových traumatismů operujeme i v časné fázi (zlomeniny jařmové kosti apod.). V návaznosti na spánkovou laboratoř při plicním oddělení naší nemocnice provádíme operace měkkého patra k odstranění chrápání. Převážně v místní injekční anestezii operujeme kožní nádory v ORL oblasti včetně rekonstrukce následných defektů. K operacím v celkové anestezii využíváme plně vybavené centrální operační sály. Drobné zákroky (většinou excise kožních nádorků a šití drobných poranění) provádíme na zákrokovém sálku.


Neprovádíme složitější výkony na středním uchu a velkou onkologickou operativu.
 

Kontakty na oddělení

  • Lůžková část
    568 809 252
  • Ambulance
    568 809 447
 
 

Vedoucí zaměstnanci

 
MUDr. Václav Vacek
Primář
E-mail: vvacek@nem-tr.cz

 
Ivana Pokorná
Vrchní sestra
Tel.: 568 809 447
E-mail: ipokorna@nem-tr.czKontaktní osoby

Zástupce primáře MUDr. Jana Urbánková  
Lékař MUDr. Šimon Čeri  
Lékař MUDr. Přemysl Mráz  


 

Fotogalerie

                       
 

Ke stažení

Nadstandardni_pokoje_pav C.pdf [531,3kB]
Nabídka samostatného pokoje Pavilon C
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance