Zdravotní klauni navštívili pacienty LDN Nemocnice Třebíč

Středeční odpoledne a podvečer zpříjemnili pacientům LDN Nemocnice Třebíč profesionální Zdravotní klauni. Tři dvojice prošly všechny lůžkové pokoje, kde zpívaly, vyprávěly a vtipkovaly. Speciální akce s názvem „Turné plné smíchu“ zcela naplnila hlavní poslání titulku. Odměnou všem vystupujícím byl někdy malý a milý úsměv, jinde potlesk obyvatel místnosti a někdy i trocha dojetí.

Zdravotní klauni navštěvují dětské oddělení Nemocnice Třebíč pravidelně několik let. Toto byla první návštěva LDN -  léčebny pro dlouhodobě nemocné. „Delší čas jsme chtěli, aby klauni našli prostor i pro návštěvu tohoto oddělení. Jakékoliv rozptýlení, zábava a trochu humoru tam mohou mít velký léčebný dopad. Jsme velice rádi, že premiéru máme za sebou a že je naděje i další návštěvu,“ komentovala návštěvu ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.

Šestici „bavičů“ na LDN doplnili další čtyři, kteří v rámci velké návštěvy Nemocnice Třebíč rozdávali radost na dětském oddělení. Skvěle se pobavili nejen malí pacienti, ale i jejich rodiče a prarodiče.  

Zdravotní klaun je nezisková organizace s národní a mezinárodní působností, široce uznávaná pro svoji odbornost v oblasti využívání humoru ve zdravotnictví. Dnes navštěvuje 86 profesionálních Zdravotních klaunů pravidelně 63 nemocnic a 7 domovů pro seniory a jeden hospic.


                                       
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance