Václavské sportování s Nemocnicí Třebíč je akcí pro rodiny i velké sportovce

ZŠ Třebíč, Horka-Domky a Nemocnice Třebíč zvou k pohybu a aktivitě rodiny s dětmi i zdatné sportovce. V sobotu 16. května ožije škola i okolí Třebíče tradičními i nezvyklými aktivitami. Vedle atletických disciplín, cyklistiky a orientačního běhu, si návštěvníci budu moci vyzkoušet lanové aktivity, lukostřelbu, střelbu z foukačky a diskgolf.  V rámci doprovodného programu zdravotníci nabídnou preventivní vyšetření krve či tlaku a představí rehabilitační techniku tejpování.

Sportovní akce navazující na dlouholeté Václavské putování organizovaná pracovníky školy zavede ty nejaktivnější cyklisty přes rozhlednu na Pekelném kopci až na Sadek. „Chtěli jsme, aby program vyhovoval jak zdatným sportovcům, tak začátečníkům a díky zázemí v tělocvičně nás nerozhází ani špatné počasí“ popisuje hlavní organizátor, učitel tělocviku Petr Veleba. Na své si tedy přijdou i ti, kdo nechají kolo doma a raději vyrazí s mapou do lesa nebo vyzkouší aktivity přímo v areálu školy.

V prostorách školy vedle stánku Nemocnice Třebíč  a Červeného kříže najdou návštěvníci také stánek Městské police a cyklisté na trase i stánek BESIPu. Bude tak možné si nechat zkontrolovat kolo a dozvědět se vše k jeho následnému bezpečnému „používání“. Pokud necháte kolo doma, nic se neděje. Vytyčené trasy je možné absolvovat v poklusu, běhu i v poklidném procházkovém tempu.

 „Kdo přijde, bude mít šanci se seznámit se sportovní terapeutickou metodou - tejpováním, která pomáhá uchránit klouby a vazy před poškozením“ doplňuje informace o programu ředitelka Nemocnice Třebíč Ing. Eva Tomášová: „atraktivní jistě bude i možnost kontroly klenby chodidel,  která při poškození může způsobovat nemalé problémy, nejen při sportu“.

Vedle poučení ve stáncích a sportování takřka „všude možně“, čekají na účastníky i dárky a občerstvení. „Pomohla nám řada partnerů, od kterých máme hezké dárky pro sportovce a děti jistě potěší skákací hrad a balonky od Českého rozhlasu Region“ dodává Petr Veleba.  Celá akce je finančně podpořena městem Třebíč.

Akce startuje v areálu školy 16. 5. v 9:30 a skončí v 15:00. Aktuální informace o programu budou před akcí pravidelně zveřejňovány na webu a facebooku Nemocnice Třebíč (www.nem-tr.cz a faceboook - Nemocnice Třebíč) i na stránkách školy (www.zsvaclav.cz).                 

 
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance