V Nemocnici Třebíč zkontrolují zdarma kůži

V rámci Evropského dne melanomu nabídne Nemocnice Třebíč našim spoluobčanům bezplatné vyšetření pigmentových znamének. Preventivní vyšetření budou provádět lékařky kožního oddělení dne 13. května 2013 od 8.00 do 17.00 hodin.

„Naše oddělení se Evropského dne melanomu účastní od jeho prvního ročníku. Preventivní vyšetření kůže provádíme celoročně, avšak v tento den ho nabízíme zdarma. Vítáme, že je o toto vyšetření stále větší zájem. Je vidět, že lidí preventivně pečujících o své zdraví stále přibývá,“ říká primářka kožního oddělení Nemocnice Třebíč, MUDr. Věra Pavlasová. Zájemcům budou také v čekárně rozdávány k vyplnění dotazníky a tiskové materiály s osvětovou tematikou ochrany před sluncem.

Rok 2013 je již 13. ročníkem osvětového projektu Euromelanoma Day. Letošního ročníku Evropského dne melanomu se v ČR účastní 112 dermatovenerologů ze 72 zdravotnických zařízení. Během 12 očníků EDM bylo v České republice vyšetřeno na 54.000 osob, u kterých byl ve 140 případech diagnostikován zhoubný melanom.

 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance