V Nemocnici Třebíč byl otevřený obchod s doplňkovým sortimentem

Nový obchod otevřený v areálu Nemocnice Třebíč nabízí hospitalizovaným a ambulantním klientům i dalším návštěvníkům noviny a časopisy, základní hygienické potřeby, dárkové předměty, potřeby pro novorozence a oblečení. Umístěn je v pavilonu pro matku a dítě v blízkosti recepce a občerstvení.

Provozovatele obchodu určilo výběrové řízení vypsané vedením Nemocnice Třebíč v únoru tohoto roku. Následně byla s vybraném subjektem podepsána smlouva a provozovatel začal připravovat otevření. Aktuálně jeho služeb mohou využívat zájemci od 7 do 15:30 hodin s výjimkou půlhodinové přestávky po jedenácté hodině. O víkendech je obchod otevřen od 13 do 17 hodin. „Obchod už dříve v areálu fungoval. Věříme ale, že nové prostory ve vstupní hale v blízkosti bufetu NIKA budou pro všechny dostupnější a poskytnou velký komfort,“ komentovala před časem výběrové řízení ředitelka nemocnice Ing. Eva Tomášová.

Provozovatelkou je Veronika Mejzlíková, provozující v Nemocnici Třebíč stánek s občerstvením, ke kterému tak přivzala plochu o rozloze přes 70 m2.

Pronájmem obchodních prostor se naplnil původní záměr projektu financovaných z Evropských fondů, jehož cílem bylo a je soustředit pacienty a návštěvníky v důstojném společném prostoru. Ten je navíc dostupný „suchou nohou“ ze všech lůžkových oddělení, i naprosté většině ambulancí. Na dosah jsou tak služby lékárny, bufetu, prodeje smíšeného zboží, informací a dalších služeb (objednávání do eAmbulance, pronájem tabletů, kopírování, atd.). 

Průměrný počet hospitalizovaných pacientů za rok je přes 22.000, odborné ambulance navštíví za stejnou dobu přes 290.000 klientů. V lékárně umístěné na dohled od obchodních prostor si vloni nakoupilo přes 70.000 zákazníků.         
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance