Umělecká díla do aukce v rámci Benefičního večera

Výtvarná díla nabízená výtvarníky do aukce, která proběhne v rámci Benefičního večera. Výtěžek využijeme na nákup kompenzačních pomůcek pro seniory hospitalizované v Nemocnici Třebíč.  Další obrazy přidáme v pondělí 3. 11.

  • Luděk Cigánek sada - 3x velkoformátové foto
  • LaPapula – Aura; akryl na plátně obraz 130 x60 cm
  • Jitka Fischerová – Obzory; pastel, 70 x 50 cm
  • Petr Kopl – portréty 2 ks, akryl
  • Zdeněk Šplíchal – z cyklu Prostor I, pastel, 70 x 50 cm
  • Zdeněk Šplíchal – z cyklu Prostor II, pastel, 70 x 50 cm
  • Vladimír Netolička – litografie I
  • Vladimír Netolička – litografie II
  • Lubomír Kerndl -  kresba I
  • Lubomír Kerndl – kresba II
  • Josef V. Hakl – 2x akryl – motiv Vysočiny – poskytnuto rodinou autora
  • K. Sedláček – Večer v Třebíči (1975); olej na plátně 80 x 60 cm - poskytnnuto Antic Bazar Indy
  • Josef Kremláček – malba na skle - Květina 70 x  50 cm

  • Josef Kremláček – malba na skle - Achát 40 x 30 cm

Benefiční večer, jehož výtěžek poslouží k nákupu kompenzačních pomůcek pro hospitalizované seniory, připravuje Nemocnice Třebíč. V Třebíčském divadelním sále Pasáž vystoupí 11. listopadu herci Jan Budař, Oldřich Navrátil a Otmar Brancuzský. Součást bude i dražba umělecký děl výtvarníků z Vysočiny.

„Populace stárne a my nechceme zapomínat na klienty, kterým díky vyššímu věku dochází síly“, popisuje záměr akce ředitelka Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace, Eva Tomášová: „z výtěžku akce nakoupíme pomůcky, které jim usnadní hospitalizaci a urychlí návrat do běžného života.“  V třebíčském kulturním domě Pasáž vystoupí i taneční sbor aktivních seniorek Babulky a pomocnou ruku podají i vybraní žáci LŠU.  „Jsme velmi rádi, že herecké osobnosti zaujal náš záměr a podpoří bez nároku na honorář naší benefici,“ komentuje VIP podporu ředitelka Tomášová: „divákům naopak můžeme slíbit, že hereckou trojici uvidí v poměrně netradičních rolích.“

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance