Světový den zdraví v Nemocnici Třebíč

Dne 7. dubna 1948 založily Spojené národy Světovou zdravotnickou organizaci (WHO). Na počest této události se každoročně na celém světě slaví Světový den zdraví. Také Nemocnice Třebíč chce být partnerem Vašeho zdraví a u příležitosti tohoto svátku připravila na pondělí 8. dubna ve vestibulu pavilonu M malou oslavu zdraví. Zdravotní sestry se věnovaly příchozím, měřily jim tlak a cukr v krvi a trpělivě zodpovídaly jejich dotazy. Během tří a půl hodiny, po které akce probíhala, si přišlo svoje zdraví zkontrolovat přes devadesát lidí.

„Jsme rádi, že se o svoje zdraví zajímá čím dál více lidí a uvědomují si, jak je prevence důležitá v předcházení civilizačním chorobám,“ konstatoval ředitel nemocnice Ing. Leoš Dostál.

Fronta se tvořila také před přístrojem InBody, na kterém si zájemci mohli nechat zanalyzovat poměr a hmotnost jednotlivých složek těla, jakými jsou tělesná voda, tělesný tuk, svalová hmota a beztuková hmota. Přístroj umí spočítat i denní bazální metabolismus. Na základě zjištěných údajů pak doporučí i minimální kalorickou potřebu. A kdo to nestihl v pondělí, může tento přístroj využit někdy jindy.Měření tlaku                 
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance