Společnost KHNP přispěla Nemocnici Třebíč částkou dvě stě tisíc korun na pořízení ultrazvukového přístroje (27. 6. 2019)

Třebíč – Společnost KHNP předala ve čtvrtek 27. června šek s částkou 200 000 Kč na pořízení ultrazvukového přístroje pro neurologické oddělení třebíčské nemocnice. Z rukou dárců jej převzala ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.

„Dobrovolnický program probíhá v Třebíč už od roku 2017. Letos poprvé jsme v třebíčské nemocnici. Jsme velmi rádi, že můžeme přispět finanční částkou, která je určena na pořízení potřebného přístroje. Třebíč a okolní region se pro nás stal velmi blízkým místem,“ pronesl vedoucí sociálních příspěvků KHNP Heo Dae Young.

„Velmi si vážíme darované částky, kterou naše nemocnice obdržela od společnosti KHNP. Jsme velmi rádi, že se firma KHNP po hokeji rozhodla podpořit i naší nemocnici. Se zástupci firmy jsme v kontaktu zhruba od začátku března. Musím velmi ocenit skvělou komunikaci a vstřícné chování. Věřím, že spolupráce mezi Nemocnicí Třebíč a společností KHNP dnešním dnem nekončí a že na ní navážeme i v dalších letech,“ dodává ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.

„Oddělení neurologie zajišťuje diagnostiku magistrálních i intrakraniálních tepen v mozku a to jak v akutních fázích, tak i v chronických s monitorací dynamiky nálezu během hospitalizace. Tento ultrazvukový přístroj bude využíván i v ambulantním sektoru a to především v cerebrovaskulární poradně. Hlavním přínosem ultrazvukového přístroje bude zajištění urgentních vyšetření v optimálním čase, zkrácení čekacích dob a navýšením výkonnosti. Navíc bude možné zajistit i konziliární vyšetření pro interní a oční oddělení,“ vyjmenovává všechny výhody nového ultrazvukového přístroje náměstkyně pro léčebnou péči MUDr. Edita Richterová.

Třicet devět dobrovolníků z Jižní Koreje tráví v Nemocnici Třebíč dva dny. Dopoledne je pod dohledem technických pracovníků čekali pomocné práce na zkrášlení areálu nemocnice. V poledne přišel na řadu oběd – ve čtvrtek kuřecí řízek s bramborovým salátem a v pátek další tradiční jídlo české kuchyně – svíčková s houskovým knedlíkem.
Odpolední program v recepci budovy M2 se po oba dny věnoval představení korejské kultury. Studenti si připravili ukázky korejského zpěvu a tance, návštěvníci mohli ochutnat korejské jídlo, dokonce si zahrát korejskou hru jegi, která je považována za originální verzi západní hry hackysack.

KHNP  Vějíře - v současném vedru se tato pomůcka obzvláště hodí.  KHNP  Zástupce firmy KHNP, ředitelka nemocnice Eva Tomášová, senátorka Hana Žáková a starosta Třebíče Pavel Pacal.  Hanbok - tradiční korejský odvě si vyzkoušela ředitelka nemocnice Eva Tomášová a senátorka Hana Žáková.  KHNP 
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance