Rozhlas bude vysílat z Nemocnice Třebíč

Nemocnice Třebíč a Český rozhlas Region oslaví společně Den zdraví. Z přízemí pavilonu M bude Region vysílat živě, a to 7. dubna od 10 do 15 hodin. Klienti a návštěvníci nemocnice vedle „živého“ studia mohou využít nabídky na měření tlaku krve, glykemie, nebo nitroočního tlaku.
„Během roku připravujeme akce jako Den melanomu či Den bez tabáku, které mají upozornit na skutečnost, že preventivní péče o vlastní zdraví se vyplatí,“ připomíná ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová a dodává: „s pomocí regionálního vysílání Českého rozhlasu mohou mít tyto aktivity ještě větší dopad.“ Zvýšený krevní tlak, nebo nesprávná hladina glykemie mohou upozornit na vážnější onemocnění, proto během vysílání nabídne nemocnice všem zájemcům měření zdarma, a to nadohled od rozhlasového studia. Využít mohou návštěvníci nemocnice i mimořádné měření nitroočního tlaku, které slouží k odhalení nebezpečného zeleného zákalu.
Ve vysílání Regionu budou tradiční rubriky, jako je host Tamary Peckové, či písničky na přání. „Hostem bude lékařka třebíčského oddělení ARO, která běhá maratony, včetně toho Bostonského. Hudební přání splní Jarda Hypochondr jak klientům, tak zaměstnancům nemocnice,“ upřesňuje organizátorka vysílání Českého rozhlasu Hana Marhanová.         

DEN ZDRAVÍ
  • nechte si zkontrolovat nitrooční tlak jako prevenci zeleného zákalu 
  • změříme vám krevní tlak
  • prověříme saturaci krve
  • měřit budeme i hladinu glykemie
  • kontaktní centrum s informacemi o Charitní pečovatelské službě nabízející zdravotně-sociální služby poskytované lidem v jejich domácnostech

Program vysílání ČRo REGION

10:00 zahájení vysílání se starostou Třebíče Ing. Pavlem Janatou a ředitelkou Nemocnice Třebíč Ing. Evou Tomášovou
11:00 host REGIONU – MUDr. Patrícia Puklová
12:00 Písničky na přání s Jardou Hypochondrem
13:00 Česko země známá neznámá
14:00 Poradna

 
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance