Položení základního kamene nového chirurgického pavilonu Nemocnice Třebíč

Rekonstrukce nemocnice TR

V areálu třebíčské nemocnice se dnes setkali zástupci Kraje Vysočina, města Třebíč, zdravotních pojišťoven, nemocnice i dodavatele, aby slavnostně zahájili stavbu nového pavilonu chirurgických oborů. „Největší investiční projekt roku 2016 financovaný kompletně z rozpočtu Kraje Vysočina počítá mimo jiné s rekonstrukcí stávajícího pavilonu G, který se propojí s novým objektem. Dále vznikne koridor spojující nový pavilon s budovou operačních sálů, kde stavbaři vybudují urgentní příjem, který nemocnici zatím chyběl,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který dnes ve 12:55 hodin poklepal na základní kámen stavby.

Projekt pavilonu řeší problematiku dostavby areálu nemocnice v lůžkových kapacitách chirurgických oborů, intenzivní péče, ambulantních provozech, příjmu urgentních pacientů, přesunu oddělení RDG. Největší kapacity zabere lůžková část oddělení chirurgických oborů, v objektu se počítá také např. s umístěním denního stacionáře, LDN, hemodialýzy, intenzivní péče, ale především s novým pracovištěm magnetické rezonance a zcela nově také s diagnostickým moderním CT. „Stavební práce budou rozděleny do osmi etap. Prvním krokem je už nyní probíhající výstavba nového energocentra, která musí předcházet odbourávání pozůstatků stávající kotelny. Následovat bude bourání objektu staré chirurgie a gynekologie, výstavba nového lůžkového pavilonu chirurgických oborů, rekonstrukce pavilonu G, operačních sálů a následně přijde na řadu demolice stávajícího panelového pavilonu chirurgie a dostavba RTG oddělení a magnetické rezonance,“ připomněl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl s tím, že práce budou trvat minimálně 2,5 roku.

Během následujících měsíců padne k zemi postupně celkem šest nevyhovujících objektů vč. staré vrátnice. Hlavním vstupem do nemocnice se definitivně stane pavilon pro matku a dítě, který pro Nemocnici Třebíč nechal postavit Kraj Vysočina za přispění EU dotací už v roce 2011. Se změnami naopak musejí počítat řidiči projíždějící areálem krajského zdravotnického zařízení. Informace o omezeních najdete zde.

Velká investiční akce za 413 miliónů korun si vyžádá dočasná omezení a přesuny provozů v rámci nemocnice a odhadem se dotkne zhruba 50 % pacientů, kteří budou muset docházet na přestěhovaná oddělení a následně budou využívat nové moderní prostory.

Nové stavby v třebíčské nemocnici zásadním způsobem změní vizuální podobu areálu. Ten dostane novou moderní tvář a výrazně se také zvýší komfort pro pacienty i pro zdravotnický personál.

Dodavatelem stavby pro Kraj Vysočina je společnost PKS stavby, a.s.
Letošní projekty Nemocnice Jihlava – rekonstrukce pavilonu interny, Nemocnice Třebíč – pavilon chirurgických oborů a Nemocnice Havlíčkův Brod – přestavba pavilonu 13 jsou patrně zatím největší VLASTNÍ investicí Kraje Vysočina do zhodnocení majetku krajských nemocnic za historii kraje.


                                       
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance