Pavilon CH už brzy zmizí

Demolice paneláku, kde bývala chirurgie, ortopedie a urologie, a který býval v posledních letech označován za „dům hrůzy“, už začala a zbývají mu skutečně jen poslední dny. Otevřením budovy C (pavilonu chirurgických oborů) a jeho uvedením do provozu tak investice Kraje Vysočina do budov v areálu Nemocnice Třebíč nekončí. Aktuálně je rekonstruován interiér budovy G a do konce roku dojde i na drobné stavební úpravy v budově operačních sálů O. Vizuálně k nejvýraznějším změnám dojde ale v nadcházejících měsících. Průběžně proběhne demolice tří starých budov (CH, R a bývalé transfuzní stanice).
Od začátku února byla budova CH předána stavbě a začala příprava na demolici. „Nejdříve bylo nutné budovu zcela odstrojit, vytrhat rozvody, podlahové krytiny, odstranit topná tělesa i podhledy a vše roztřídit dle platných zákonů. Po demolici na uvolněném místě vyroste jednopatrová přístavba k budově C, kde bude umístěna magnetická rezonance,“ popisuje ředitelka Nemocnice Třebíč Ing. Eva Tomášová. V prvním dubnovém týdnu by měl být objekt zcela odstrojen a započne jeho definitivní demolice včetně následného odvozu suti.
Budova CH byla slavnostně otevřena v roce 1985 zároveň s operačními sály. Od začátku přitom s více jak 150 lůžky poskytovala zázemí chirurgii a ortopedii, včetně lůžek intenzivní péče a oddělení ORL.


                   
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance