Pacienty Nemocnice Třebíč navštívil Mikuláš

V pátek 4. 12. 2015 v dopoledních hodinách navštívil a obdaroval pacienty Nemocnice Třebíč Mikuláš v doprovodu anděla a čertů. Tradičními vánočními perníčky a drobnými dárky obdaroval nejen nejmladší klienty na dětském oddělení, ale všechny hospitalizované. „Pohádková“ návštěva klientům zpříjemnila čas na lůžku a zabránila smutku, že pacienti přišli díky pobytu v nemocnici o sváteční den. Celkem se areálem nemocnice proháněli tři Mikuláši, čtyři čerti a stejný počet andělů.

„Pohádkové bytosti vyšly na oddělení po deváté ráno tak, aby co nejméně narušily zdravotní režim a nekomplikovaly ani odpolední návštěvy“, vysvětluje ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová a dodává: „aby bylo reálné v daném čase navštívit skutečně všechny klienty, angažovali se do nadílky jak naši zaměstnanci, tak studenti Střední zdravotní školy v Třebíči“. Každý pacient dostal jeden tradiční nazdobený vánoční perníček. Ten byl zabalený a dal tak obdarovaným možnost volby, zda si jej schovají na památku, nebo si smlsnou. K tomu dostali pacienti i ovoce a drobné dárečky. Malé pozornosti pro malé i starší pacienty věnovala nemocnici společnosti Mann Hummel.
Mikuláši, andělé i čerti měli především pohladit a potěšit. „Kontakt s pacientem je velmi důležitý a každá chvilka strávená s pacientem mimo běžnou a potřebnou péči je nepochybně velké plus,“ komentuje akci čertovská účastnice a náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Alena Hošková.


                                     
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance