Opravu mostu u Nemocnice Třebíč (7. 5. 2019)

V pátek 3. května 2019 začaly na mostě v blízkosti Nemocnice Třebíč přípravné práce, na které 13. května 2019 od 8 hodin navážou stavební a demoliční práce, které si vyžádají dlouhodobější plnou uzavírku.
Předpokládaná doba rekonstrukce mostu je šest měsíců. Stavební práce na mostě by měly skončit 31. října 2019.

Osobní auta a menší nákladní vozidla s výškou do tří metrů využijí Znojemskou ulici. Průjezdná bude taky ulice Sokolská ve směru z centra, kam nesmí auta nad pět tun. Městské autobusy budou obousměrně jezdit přes přestupní terminál u vlakového nádraží po ulicích Znojemská a Janouškova. V ulicích Janouškova a Heliadova bude úplně vyloučeno parkování, rezidenti zaparkují v Sušilově ulici.

Po celou dobu stavby bude platit výjimka z dodržování hlukových limitů. „Práce v noci se předpokládá jen po dobu snášení starého mostu,“ upřesnila investiční náměstkyně krajských silničářů Monika Vavřínková v souvislosti s nemocnicí a blízkými domy.

„Oprava mostu se provozu nemocnice nijak výrazně nedotkne. Z důvodu opravy mostu spouštíme od pátku 10. května nový vjezd a výjezd v přední části nemocnice (nová silnice před budovou O), kam bude přestěhován platební terminál. Obrnit se trpělivostí však bude třeba při výjezdu z areálu nemocnice směrem na Bráfovu třídu,“ popisuje technický náměstek Nemocnice Třebíč František Kalina.

Zdroje: https://www.kr-vysocina.cz/opravy-mostu-v-nbsp-trebici-si-vyzadaji-jeho-uplne-uzavreni/d-4095388/p1=1013 a https://trebicsky.denik.cz/zpravy_region/prace-vetsinou-za-provozu-vlaku-zakratko-vypukne-stavba-mostu-20190503.html
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance