Okresní hospodářská komora dražila v prospěch Nemocnice Třebíč

Slavnostní večer Okresní hospodářské komory Třebíč měl mimořádný závěrečný bod v podobě dobročinné aukce. Ve čtvrtek 26. 11. 2015 krátce před osmou hodinou začal boj o umělecká díla a archivní vína, který ve výsledku přinesl Nemocnici Třebíč výdělek 85.500 Kč. Z výtěžku akce konané v Náměšti nad Oslavou nemocnice pořídí transportní sedačky a transportní lehátka pro převoz imobilních pacientů.

Dražební menu nabízelo díla Vladimíra Netoličky, Lubomíra Kerndla, Petra Kopla, Michaely Krátké alias LaPapuly a Zdeňka Šplíchala. Archivní vína věnovala ve prospěch Nemocnice Třebíč vinotéka Ganymed. „Vážíme si podpory jak dárců uměleckých děl tak těch, kteří je vydražili,“ hodnotí akci ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová: „takový projev důvěry je pro nás znamením, že se lidé ztotožňují s tím, jak se o nemocnici staráme a mají pochopení pro naši snahu o její zvelebení.“ Dražbě přitom přihlížel i náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl.

Nejcennějším položkou večera se stal obraz Zdeňka Šplíchala, který do aukce věnoval Vladimír Pisk, majitel bazaru Indy v Židovské čtvrti. Ranná práce respektovaného třebíčského umělce byla vydražena za 20.000,- Kč. Z archivních vín nejvíce zaujal Ryzlink vlašský z vinice Šobes z roku 2001 vydražený za 11.000,-  Kč.  

Na začátku setkání Libor Joukl za Kraj Vysočina i starosta Třebíče Pavel Janata pochválili třebíčskou hospodářskou komoru za její aktivitu a prospěšnou činnost a to nejen pro členy tohoto společenství. „Velice milý výdělek a skvělý přístup podnikatelů tuto skutečnost jen podtrhuje“, uzavřela akci Eva Tomášová.


                           
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance