Novorozené děti v nemocnicích v Třebíči a Jihlavě bude hlídat 15 nových monitorů dechu

Nadace Křižovatka předala darem 10 monitorů dechu na novorozenecké oddělení Nemocnice Třebíč a 5 monitorů dechu na dětské oddělení Nemocnice Jihlava, kde budou tyto přístroje hlídat nově narozené děti, ohrožené Syndromem náhlého úmrtí.


Nadace Křižovatka dnes (4. července 2017) předala 10 nových monitorů dechu Babysense II v celkové hodnotě 29 700,- Kč v Nemocnici Třebíč. Přístroje byly zakoupeny z finančních darů, které poskytly společnosti MANN + HUMMEL, NUKLEON a ALFEKO. Monitory dechu převzala z rukou dárců primářka oddělení MUDr. Alena Holubová.


„Naší hlavní činností je zprostředkování darování monitorů dechu mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy a společnosti, které jsou regionálně blízké obdarovávané nemocnici nebo je s nemocnicí pojí osobní příběh z jejich vlastního rodičovství a setkání se SIDS. Společně se nám daří zajišťovat postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích téměř v celé ČR.“, popsala Štěpánka Pokorníková, ředitelka Nadace Křižovatka.


Následně proběhlo slavnostní předávání 5 přístrojů v hodnotě 14 850,- Kč na dětském oddělení Nemocnice Jihlava, kde přístroje využije primariát MUDr. Martina Zimena. Zakoupení přístrojů do jihlavské nemocnice financovala společnost EVONA a Ing. Andrej Babiš s rodinou.

O Nadaci Křižovatka


Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice po celých 20 let své existence aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense, který je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. Tento monitor dechu nejen hlídá zástavu dechu, ale také apnoe pauzy (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka a okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc rodiče, který může v případě potřeby včas poskytnout dítěti první pomoc.


Během svého působení se nadaci podařilo zajistit monitory dechu pro nemocnice a porodnice v hodnotě téměř 27 mil. korun.


O projektu „Maminko, dýchám“

Cílem a smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit české nemocnice a jejich porodnická, novorozenecká a JIP oddělení monitory dechu pro každé lůžko/miminko. Dále pak umožnit rodičům vypůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým děťátkem domů.


             
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance