Nové investice Nemocnice Třebíč

Investice srpen a září 2016

Ultrazvukový přístroj  pro anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO). Přístroj vyšší kategorie zajišťuje okamžitou dostupnost ultrazvukových vyšetření pro pacienty ARO a díky snadnému transportu také dostupnost UZ přístroje pro centrální operační sály. Přístroj je vybaven i sektorovou sondou pro kardiologické aplikace.

Elektricky polohovatelná lůžka a stolky. Díky finančním darům Nemocnice Třebíč zakoupila 16 ks elektricky polohovatelných lůžek včetně pacientských stolků a to pro oddělení urologie, chirurgie II. a III., ortopedie a interní oddělení A i B. Nová moderní lůžka nahradila stávající stará mechanická, která byla ve špatném technickém stavu. Hlavním přínosem nových lůžek  je zejména možnost elektrického polohování, což vede k výraznému zvýšení komfortu a snížení rizika úrazu pacientů. Současně dochází ke snížení rizika úrazů i samotného personálu při manipulaci s pacientem. Díky elektrickému polohování se pacienti mohou sami polohovat pomocí pacientského ovladače pro běžné denní činnosti jako je čtení, sledování televize, při návštěvě nebo si pacienti mohou s celým lůžkem sjet do spodní polohy, aby mohli pohodlně a hlavně bezpečně opustit lůžko.
Velkou předností nakoupených lůžek jsou také speciální jednotlačítkové funkce, které lze ovládat pouze ze sesterského panelu, jedná se o např. kardiacké křeslo, CPR, Trendelenburg, základní poloha. Lůžka jsou doplněna o velmi kvalitní pasivní antidekubitní matrace, které zajistí vysoký komfort pro pacienty a sníží rizika dekubitů a s ním spojených komplikací. Součástí obnovy jsou také nové pacientské stolky, které jsou velice stabilní, nabízí velký úložný prostor a umožní snadnou manipulaci a údržbu. Stolky jsou vyrobeny v oboustranném provedení a jsou osazeny jídelní deskou ovládanou pomocí pístnice pro snadnou manipulaci, kterou zvládne každý pacient. Cena uvedeného lůžka je necelých 32 tis. Kč včetně DPH. Nemocnice bude lůžka pořizovat postupně až do konce roku 2017 z finančních darů.
Tento projekt byl uskutečněn s podporou města Jaroměřice nad Rokytnou (dotace 35 000 Kč). Dalšími dárci byly obce Petrůvky (220 000 Kč), Dukovany (dotace 15 000 Kč) a Nárameč (dotace 2 000 Kč).
K zajištění nových lůžek byly dále využity finanční dary od měst a obcí Výčapy, Okříšky, Římov, Zvěrkovice, Přeckov, Police, Předín, Radošov, Lomy, Lhánice, Hrotovice, Popůvky, Kozlany, Menhartice, Krahulov, Oponešice, Meziříčko, Jakubov u Moravských Budějovic, Slavětice, Číchov, Kramolín, Mastník, Myslibořice, Lesonice, Rohy, Lovčovice, Studnice, Oslavička, Horní Vilémovice, Markvartice, Stařeč, Kojatín, Dalešice, Náměšť nad Oslavou, Kladeruby nad Oslavou, Jemnice, Račice, Radonín, Ocmanice, Láz, Kojatice, Chlum, Šebkovice.

Za příspěvek patří poděkování i společnostem Horácké Kovodružstvo Třebíč, KAVYL spol. s r.o. Mohelno, AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o., MANN + HUMMEL (CZ) s.r.o. Nová Ves, MANN + HUMMEL SERVICE s.r.o. Nová Ves, TTS energo s.r.o. Třebíč a Josefu Jelečkovi.


                       
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance