Nemocnice ve vánočním hávu

Jednotlivá oddělení a úseky Nemocnice Třebíč jsou oděná do vánočního hávu. Podle možností daných dodržením hygienických a jiných podobných nařízení jsou plné andělů, vánočních stromečků, perníčků a adventních věnců. Tvůrci té nejpoutavější výzdoby dostali od vedení Nemocnice Třebíč netradiční odměnu – vánoční dort.

„Každý rok zaměstnanci zdobí „své“ oddělení, a protože jsou pravidelně velmi tvůrčí, rozhodli jsme se ty nejlepší letos odměnit“, uvádí soutěž ředitelka Eva Tomášová: „z toho, co dokázali a vytvořili, jsem nadšená a všichni si zaslouží velké poděkování.“ Na některých odděleních se objevily elektrické ozdoby a umělé stromečky, ale hlavní podíl mají vlastní výroky – háčkované ozdoby, adventní věnce, zdobené perníčky a perníkové chaloupky. „Vybrat jedno oddělení, které dostane odměnu, bylo neuvěřitelně těžké“, popisuje rozhodování náměstkyně pro lékařskou péči MUDr. Edita Richterová: „nakonec jsme se rozhodli pro urologii, kde sestřičky vyzdobily jídelnu a vytvořily tam perníkovou chaloupku i se stromečky, ozdobily vánoční stromeček v tradičním stylu a postavily i betlém. Oddělení bylo doslova provoněné skořicí a perníčky.“

Kouzlo vánoc změnilo nejen tradiční lůžková oddělení, velkých změn se dočkalo i ARO, dialýza, nebo odběrové středisko. „Nepřejeme nikomu, aby vánoce v nemocnici musel prožít a výzdobu si užívat, ale od těch, kteří jsou nuceni čas v nemocnici nyní trávit, jsme slyšeli mnoho pozitivních ohlasů. Všichni tvůrčí a kreativní zdobitelé si proto zaslouží velké uznání. Děkujeme jim.“ Tímto uzavírá soutěž ředitelka Tomášová.                            
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance