Nemocnice Třebíč změnila systém parkování

Nový systém parkování v Nemocnici Třebíč usnadnil přístup klientů k čekárnám a ordinacím. Své automobily teď mohou parkovat přímo u jednotlivých pavilonů. Naprostá většina parkovacích míst v těsné blízkosti budov je nově vyhrazena jen pro návštěvníky. Místa určená pro zaměstnance jsou rezervovaná až v zadní části areálu, na nedávno otevřeném parkovišti.

„Chtěli jsme zjednodušit cestu pacientů do ordinací a zrušili jsme proto rezidenční místa zaměstnanců u pavilonů a přesunuli jsme je na konec areálu, do míst, odkud by byla cesta pro klienty příliš dlouhá a možná i „bolestná“, vysvětluje ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová. Změna byla možná díky vybudování nového, velkého parkoviště v místech, kde stály nevyužívané budovy.

Toto parkoviště o kapacitě 71 míst je určeno pro automobily zaměstnanců. „Dříve pro podobné opatření nebyly podmínky, nebyl dostatek parkovacích míst v areálu, ani mimo něj“, komentuje změny technický náměstek nemocnice František Kalina a dodává: „změna byla díky finanční podpoře zřizovatele Kraje Vysočina při výstavbě.“ Návštěvy a klienti bez bolestí a handicapu pohybu najdou nyní bez problémů místo ke stání na ploše hned za vjezdem do areálu nemocnice. Ti, kteří mají pohyb komplikovanější a jsou limitování i bolestí, mají velkou naději najít místo hned u daného pavilonu. Výjimečné postavení mají i nadále dopravci zajišťující přepravu klientů sanitními vozy.   

Změny systému byly postupné a jsou rovněž součástí přípravných prací na plánovanou výstavbu nového pavilonu. Aktuálně jsou změny úplné. „Jsem ráda, že zaměstnanci trochu delší kousek docházky k pracovišti respektují a řada z nich tento vstřícný krok vůči klientům a návštěvníkům ocenila. Patří jim za to dík“, uzavírá komentář k novince ředitelka Eva Tomášová.


           
 
 

Partneři Nemocnice Třebíč

Kraj Vysočina - zřizovatel organizace
Město Třebíč
Skupina ČEZ
Zdravotní klaun
E-ambulance